Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. januára 2018 18:41 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Wizz Air v roku 2017 prepravil vyše 28 miliónov cestujúcich pri raste o 24 percent

Spoločnosť na svojich pravidelných linkách z troch slovenských letísk v Bratislave, Košiciach a Poprade a späť vlani prepravila spolu 472 tisíc cestujúcich a ich počet tak oproti roku 2016 vzrástol o 55 %.

BRATISLAVA 11. januára (SITA) – Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air v roku 2017 prepravila vyše 28 miliónov cestujúcich, čo je medziročne viac o 24 %. Flotilu aerolínií posilnilo štrnásť úplne nových lietadiel, z toho trinásť strojov Airbus A321 a jeden Airbus A320.

Ako spoločnosť vo štvrtok informovala, nové prírastky do flotily sa premietli i do šesťsto nových priamych pracovných pozícií vo firme, vrátane dvoch nových základní v Londýne – Lutone a Varne. Wizz Air vlani pokračoval v rozširovaní svojej siete o sto nových spojení a sedem letísk.

Počet cestujúcich na linkách zo Slovenska sa zvýšil o polovicu

Spoločnosť na svojich pravidelných linkách z troch slovenských letísk v Bratislave, Košiciach a Poprade a späť vlani prepravila spolu 472 tisíc cestujúcich a ich počet tak oproti roku 2016 vzrástol o 55 %. Aerolínie uviedli, že tak podporili vznik vyše 350 pracovných pozícií v letectve a turizme.

Vlani Wizz Air otvoril na Slovensku šesť nových leteckých spojení a oznámil aj začatie prevádzky linky z Bratislavy na letisko Londýn – Luton v marci tohto roka. Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje jedno lietadlo na svojej základni v Košiciach, zamestnáva 35 členov posádky a zabezpečuje spolu jedenásť leteckých spojení zo Slovenska do deviatich destinácií v ôsmich krajinách.

Počet cestujúcich na linkách Wizz Air-u zo Slovenska vzrástol o 55 percent. Foto: SITA/Jozef Jarošík.Foto: SITA/Jozef Jarošík.

Najväčšie objednávky nových lietadiel Airbus A320neo

Wizz Air vlani zároveň podpísal doposiaľ najväčšie objednávky na 146 lietadiel Airbus A320neo. Po schválení akcionármi sa celková objednávka lietadiel Airbus rozšíri na 282, s postupnou dodávkou do roku 2026. To umožní Wizz Air-u naďalej kontinuálne rásť a obnovovať svoj lietadlový park. Spoločnosť zároveň povolila vo svojich lietadlách o 50 % väčšie rozmery príručnej batožiny.

Vlaňajšok bol pre spoločnosť rokom masívnej expanzie

Generálny riaditeľ Wizz Air-u József Váradi povedal, že rok 2017 bol pre spoločnosť rokom masívnej expanzie. „Rástli sme v každom aspekte biznisu a vybudovaním dobrých základov sme sa stali jednými z najrýchlejšie rastúcich aerolínií, ktoré plánujú vo svojom raste pokračovať aj v nasledujúcej dekáde,“ uviedol Váradi.

Wizz Air so sídlom v Budapešti je najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a vo východnej Európe. V súčasnosti prevádzkuje 88 lietadiel Airbus A320 a A321 na 550 linkách z 28 základní do 144 destinácií v 44 krajinách. Spoločnosť má 3 500 zamestnancov a je kótovaná na Londýnskej burze ako WIZZ. Na Slovensku pôsobí od roku 2013, kde má svoju základňu v Košiciach.

Ilustračné foto: Wizz Air.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies