Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wizz Air bude prevádzkovať novú leteckú linku z Bratislavy do Ľvova od 30. októbra. Foto: SITA/Marko Erd.
13. marca 2018 15:36 Letectvo od Nasa DopravaSITA, AP

Wizz Air ohlasuje najväčšiu expanziu vo svojej histórii

Nízkonákladová letecká spoločnosť plánuje počas tohto roka rozmiestniť do svojich európskych základní 21 lietadiel, čo má priniesť sedemsto dodatočných odletov týždenne a otvoriť sedemdesiat nových liniek. 

Nízkonákladový letecký prepravca Wizz Air ohlasuje najväčšiu expanziu vo svojej histórii. Počas nasledujúcich sedemnástich týždňov plánuje rozmiestniť do svojich európskych základní dvadsaťjeden lietadiel, čo má priniesť sedemsto dodatočných odletov týždenne a otvoriť sedemdesiat nových liniek.

Uprostred júla spoločnosť počíta so začatím prevádzky do štyroch úplne nových destinácií – Atén, Tallinnu, Charkova a Viedne, kde zároveň Wizz Air otvorí svoju základňu. Expanzia podľa údajov firmy v roku 2018 predstavuje investíciu viac ako 2 mld. USD v jedenástich základniach vo Veľkej Británii, v Rakúsku, Poľsku, Ukrajine, Maďarsku, Rumunsku a Gruzínsku.

Spoločnosť chce rozmiestniť do svojich európskych základní 21 lietadiel, čo má priniesť sedemsto dodatočných odletov týždenne a otvoriť 70 nových liniek. Foto: SITA/Jozef Jarošík.

Wizz Air prevádzkuje šesťsto liniek do 145 destinácií

Spoločnosť Wizz Air so sídlom v Budapešti je najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a vo východnej Európe. V súčasnosti prevádzkuje 90 lietadiel Airbus A320 a A321 na šesťsto linkách z 28 základní do 145 destinácií v 44 krajinách. V roku 2017 služby prepravcu využilo 28,2 milióna cestujúcich.

Na linkách zo slovenských letísk pribudlo 55 percent cestujúcich

Wizz Air na svojich pravidelných linkách z troch slovenských letísk v Bratislave, Košiciach a Poprade a späť vlani prepravil spolu 472 tisíc cestujúcich a ich počet tak oproti roku 2016 vzrástol o 55 %. Aerolínie otvorili na Slovensku šesť nových leteckých spojení a oznámili aj začatie prevádzky linky z Bratislavy na letisko Londýn – Luton v marci tohto roka.

Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje jedno lietadlo na svojej základni v Košiciach, zamestnáva 35 členov posádky a zabezpečuje spolu jedenásť leteckých spojení zo Slovenska do deviatich destinácií v ôsmich krajinách. Vo februári spoločnosť informovala, že s účinnosťou od 14. mája ruší základňu na Letisku Košice.

(1 EUR = 1,2302 USD)

Spoločnosť od 14. mája zruší svoju základňu v Košiciach. Foto: airportkosice.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies