Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wizz Air bude prevádzkovať novú leteckú linku z Bratislavy do Ľvova od 30. októbra. Foto: SITA/Marko Erd.
6. augusta 2018 13:34 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Wizz Air bude prevádzkovať novú leteckú linku z Bratislavy do Ľvova

Nové letecké spojenie z Bratislavy do západoukrajinského Ľvova začne fungovať 30. októbra, lety budú trikrát týždenne v utorok, štvrtok a sobotu.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave bude mať nové letecké spojenie s Ukrajinou. Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air začne prevádzkovať pravidelnú linku do Ľvova od 30. októbra tohto roka, lety budú fungovať trikrát týždenne v utorok, vo štvrtok a v sobotu.

Ako v pondelok informovali bratislavské letisko a letecký dopravca, pôjde o jeho druhú leteckú linku z Bratislavy na Ukrajinu. Wizz Air v súčasnosti prevádzkuje štyri lety týždenne do hlavného mesta Kyjeva na menšie letisko Žuljany. Zároveň zabezpečuje letecké spojenie z Bratislavy do Skopje, Sofie, Varšavy a Londýna – Lutonu.

Letecká linka z Bratislavy do Ľvova bude fungovať trikrát týždenne. Foto: Letisko Bratislava.

Linky z Bratislavy prevádzkujú dva roky

Wizz Air uviedol, že jeho nová letecká linka do historického Ľvova na západe Ukrajiny posilní záväzok dopravcu voči Slovensku, Bratislave a letisku a podporí cestovný ruch oboch krajín. „Wizz Air začal lietať z Bratislavy v roku 2016 a za dva roky prevádzky sme prepravili už vyše 415 tisíc cestujúcich. Na Slovensku prevádzkujeme spolu už osem leteckých liniek a ponúkame v predaji kapacitu viac ako 670 tisíc sedadiel, čo predstavuje 30-percentný ročný nárast,“ informoval Andras Rado z Wizz Air. Dopravca prevádzkuje na Slovensku aj letecké linky z Košíc a Popradu do Londýna.

Wizz Air prepravil na linkách z a do Bratislavy za dva roky 415 tisíc cestujúcich. Foto: SITA/Jozef Jarošík.
Ľvov – centrum západnej Ukrajiny

Ľvov je najväčšie mesto západnej Ukrajiny, má približne trištvrte milióna obyvateľov a je sídlom rovnomennej oblasti hraničiacej s Poľskom. Historické centrum mesta so vznikom v 13. storočí je na zozname Svetového dedičstva UNESCO.

Letisko vo Ľvove . Foto: LvivAirport.
Lietadlo Wizz Airu na letisku vo Ľvove. Foto: LvivAirport.
Historické centrum Ľvova. Foto: pixabay.com.
Divadlo v centre Ľvova. Foto: pixabay.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies