Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: SITA/Marko Erd.
6. augusta 2018 13:34 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Wizz Air bude prevádzkovať novú leteckú linku z Bratislavy do Ľvova

Nové letecké spojenie z Bratislavy do západoukrajinského Ľvova začne fungovať 30. októbra, lety budú trikrát týždenne v utorok, štvrtok a sobotu.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave bude mať nové letecké spojenie s Ukrajinou. Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air začne prevádzkovať pravidelnú linku do Ľvova od 30. októbra tohto roka, lety budú fungovať trikrát týždenne v utorok, vo štvrtok a v sobotu.

Ako v pondelok informovali bratislavské letisko a letecký dopravca, pôjde o jeho druhú leteckú linku z Bratislavy na Ukrajinu. Wizz Air v súčasnosti prevádzkuje štyri lety týždenne do hlavného mesta Kyjeva na menšie letisko Žuljany. Zároveň zabezpečuje letecké spojenie z Bratislavy do Skopje, Sofie, Varšavy a Londýna – Lutonu.

Letecká linka z Bratislavy do Ľvova bude fungovať trikrát týždenne. Foto: Letisko Bratislava.

Linky z Bratislavy prevádzkujú dva roky

Wizz Air uviedol, že jeho nová letecká linka do historického Ľvova na západe Ukrajiny posilní záväzok dopravcu voči Slovensku, Bratislave a letisku a podporí cestovný ruch oboch krajín. „Wizz Air začal lietať z Bratislavy v roku 2016 a za dva roky prevádzky sme prepravili už vyše 415 tisíc cestujúcich. Na Slovensku prevádzkujeme spolu už osem leteckých liniek a ponúkame v predaji kapacitu viac ako 670 tisíc sedadiel, čo predstavuje 30-percentný ročný nárast,“ informoval Andras Rado z Wizz Air. Dopravca prevádzkuje na Slovensku aj letecké linky z Košíc a Popradu do Londýna.

Wizz Air prepravil na linkách z a do Bratislavy za dva roky 415 tisíc cestujúcich. Foto: SITA/Jozef Jarošík.
Ľvov – centrum západnej Ukrajiny

Ľvov je najväčšie mesto západnej Ukrajiny, má približne trištvrte milióna obyvateľov a je sídlom rovnomennej oblasti hraničiacej s Poľskom. Historické centrum mesta so vznikom v 13. storočí je na zozname Svetového dedičstva UNESCO.

Letisko vo Ľvove . Foto: LvivAirport.
Lietadlo Wizz Airu na letisku vo Ľvove. Foto: LvivAirport.
Historické centrum Ľvova. Foto: pixabay.com.
Divadlo v centre Ľvova. Foto: pixabay.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame