Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wizz Air prepravil na linkách z Bratislavy a späť za dva roky vyše 415 tisíc cestujúcich. Foto: SITA/Jozef Jarošík.
20. novembra 2017 11:54 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Wizz Air bude lietať z Bratislavy do Londýna – Lutonu od 20. júna 2018

Nová pravidelná linka nízkonákladovej leteckej spoločnosti Wizz Air bude fungovať každý deň. Otvorenie nového spojenia je výsledkom masívnej expanzie Wizz Air-u na základni v Londýne – Lutone, kam v júni 2018 pridá štyri nové lietadlá Airbus A320 a zvýši tak ich počet na päť.

BRATISLAVA 20. novembra (SITA) – Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air začne od 20. júna budúceho roka prevádzkovať každý deň novú pravidelnú linku medzi Bratislavou a letiskom Londýn – Luton.

Ako v pondelok informovala spoločnosť, otvorenie nového spojenia je výsledkom jej masívnej expanzie na základni v Londýne – Lutone, kam v júni 2018 pridá štyri nové lietadlá Airbus A320 s kapacitou 186 miest a zvýši tak počet svojich lietadiel v Lutone na päť v celkovej kombinovanej hodnote 500 mil. USD.

Wizz Air bude mať šesť liniek z Bratislavy

„Cestujúci z Bratislavy budú môcť využívať v budúcom roku šesť leteckých liniek Wizz Airu – do Skopje, Kyjeva, Varšavy, Sofie, Tuzly a už novú linku do Londýna – Lutonu,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec.

Hovorkyňa Wizz Airu Sorina Maria Ratz uviedla, že spoločnosť zaznamenáva na Slovensku významný rast, o čom svedčí nielen nárast kapacity o 60 %, ale najmä viac ako jeden milión prepravených cestujúcich od jej vstupu na slovenský trh v roku 2013.

Lietadlo spoločnosti Wizz Air na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.

Nové linky z Lutonu do ďalších štyroch miest v Európe

Výrazný rast Wizz Airu vo Veľkej Británii podľa aerolínií vytvorí 150 nových lokálnych pracovných miest a zvýši počet zamestnancov v Lutone na 180. V dôsledku navýšenia lietadlovej kapacity otvorí Wizz Air z Lutonu okrem spojenia do Bratislavy aj nové linky do štyroch ďalších miest – cyperskej Larnaky, estónskeho Tallinu, albánskej Tirany a ukrajinského Ľvova. Navýši i frekvencie na existujúcich spojeniach do rumunskej Suceavy, izraelského Tel Avivu a kosovskej Prištiny.

Jedenásť leteckých spojení Wizz Air-u zo Slovenska

Wizz Air je druhým najväčším leteckým prepravcom na Slovensku. V súčasnosti zabezpečuje jedenásť leteckých spojení do ôsmich krajín z troch slovenských letísk v Bratislave, Poprade a Košiciach, kde má od roku 2015 i svoju základňu s jedným lietadlom Airbus A320.

V tomto roku otvoril Wizz Air zo Slovenska päť nových leteckých spojení – z Bratislavy do Sofie, Varšavy a Tuzly a z Košíc do Kolína a Tel Avivu, pričom tak zvýšil svoju kapacitu na slovenskom trhu medziročne až o 60 % a podporil vytvorenie tristo nových pracovných pozícií.

Takmer deväťdesiat lietadiel a päťstopäťdesiat liniek

Wizz Air je najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a vo východnej Európe, v súčasnosti prevádzkuje flotilu 87 lietadiel Airbus A320 a A321 na 550 linkách z 28 základní do 144 miest v 43 krajinách. Spoločnosť má tím približne tritisícpäťsto zamestnancov a vo finančnom roku, ktorý skončil 31. marca 2017, prepravila spolu 23,8 milióna cestujúcich. Aerolínie sú kótované na londýnskej burze ako WIZZ a registrované pod Medzinárodnou leteckou transportnou agentúrou.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame