Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: pixabay.com.
11. apríla 2018 19:51 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Výstraha EUROCONTROL pre lietadlá pri Sýrii neovplyvní odlety z Bratislavy

Letisko Košice nedisponuje žiadnymi informáciami, na základe ktorých by mali byť v najbližších dňoch zrušené odlety z košického letiska.

BRATISLAVA – Výstraha Európskej organizácie pre bezpečnosť letovej prevádzky (EUROCONTROL) pre lietadlá, ktoré sa v nadchádzajúcich dňoch plánujú pohybovať v blízkosti Sýrie, neovplyvní odlety lietadiel z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave. Pre agentúru SITA to v stredu potvrdila hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Letisko Košice podľa jeho marketingového manažéra Juraja Totha nedisponuje žiadnymi informáciami, na základe ktorých by mali byť v najbližších dňoch zrušené odlety z košického letiska. „Toto je skôr otázka na letecké spoločnosti,“ poznamenal Toth.

Bratislavské letisko. Foto: bts.aero.

Travel Service berie odporúčania ako záväzné, situáciu monitoruje

Agentúra SITA oslovila letecké spoločnosti České aerolínie a Travel Service, či pre spomínanú výstrahu zavedú opatrenia pre lety svojich lietadiel v oblasti Blízkeho východu. „Odporúčania Európskej agentúry pre bezpečnosť letectva (EASA) berieme ako záväzné, situáciu na Blízkom východe nepretržite monitorujeme,“ odpovedala hovorkyňa Travel Service Vlaďka Dufková.

Lietadlo spoločnosti Travel Service. Foto: travelservice.aero.

Výstraha pre možnú vojenskú akciu proti armáde sýrskeho prezidenta

Výstrahu pre lietadlá vydal EUROCONTROL pre možnú vojenskú akciu USA zameranú proti armáde sýrskeho prezidenta Baššára al-Asada. Americké úrady konzultovali so svetovými spojencami spoločnú vojenskú odpoveď na údajný útok v sýrskom meste Dúmá, kde tamojšie provládne jednotky zrejme použili chemické zbrane a zabili tak množstvo civilistov.

Upozornenie v súvislosti s plánovaním letov vo východnom Stredomorí

„Počas nadchádzajúcich 72 hodín je potrebné brať do úvahy možný letecký útok v Sýrii, počas ktorého by mohlo dôjsť k použitiu rakiet zem-vzduch alebo striel s plochou dráhou letu, a počas ktorého by mohlo nastať dočasné prerušenie rádiovej navigácie,“ informovala EASA. Upozornenie je podľa nej potrebné brať na zreteľ v súvislosti s plánovaním letov v oblasti východného Stredomoria, cyperskej Nikózie.

Hlavné mesto Sýrie Damask. Foto pixabay.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies