Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odhalený základný kameň k výstavbe rýchlostnej cesty R2 Kriváň - Mýtna - Lovinobaňa. Foto: SITA/Peter Rusko.
6. decembra 2018 18:56 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Výstavba rýchlostnej cesty R2 v úseku Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce začne na jar

Odchádzajúci starosta obce Mýtna pripravil pre ministra dopravy darček v podobe základného kameňa. 

Výstavba úseku rýchlostnej cesty R2 v úseku Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce sa začne na jar budúceho roku. Prekvapenie v podobe základného kameňa výstavby R2 cez Mýtnu pripravil pre ministra dopravy a výstavby SR Arpáda Érseka končiaci starosta tejto obce Pavel Greksa.

„Súťaž je absolútne vo finále, len sa dopracúvajú dialógy so zúčastnenými firmami, vysvetľujú sa cenové záležitosti. Urobíme všetko pre to, aby súťaž bola vyhodnotená do konca roku, alebo na začiatku roku 2019,“ uviedol vo štvrtok na brífingu v Mýtnej generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Ján Ďurišin. Dodal, že následne bude vyzvaný víťazný uchádzač na podpis zmluvy a odovzdá sa stavenisko.

Zľava: Starosta obce Mýtna Pavel Greksa, minister dopravy a výstavby Arpád Érsek a generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Ján Ďurišin. Foto: SITA/Peter Rusko.
Ponuky od šiestich uchádzačov

Minister dopravy informoval o aktuálnom stave súťaže pre tento úsek R2, do ktorej sa zapojilo šesť stavebných firiem. Na úseku Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce bola súťaž vyhlásená vo februári tohto roka. Cenové ponuky všetkých šiestich záujemcov sú pod hranicou predpokladanej hodnoty zákazky, ktorá bola 161,8 milióna eur bez DPH.

„Som rád, že sa nám v tomto regióne darí úspešne napredovať s procesom prípravy rýchlostnej cesty. Svoju zásluhu má aj veľmi dobrá spolupráca s predstaviteľmi miestnej samosprávy. Všetkým nám záleží na tom, aby sme začali výstavbu čo najskôr a obyvatelia získali chýbajúcu cestnú infraštruktúru,“ povedal Érsek.

Zľava: starosta obce Mýtna Pavel Greksa a minister dopravy a výstavby Arpád Érsek. Foto: SITA/Peter Rusko.
V súťaži je aj úsek R2 Kriváň – Mýtna

Vo fáze verejného obstarávania je zároveň aj predchádzajúci úsek rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna. Spolu tak v tomto regióne pribudne viac ako 22 kilometrov novej cesty, ktorá bude priamo nadväzovať na už dokončené úseky za Zvolenom.

Súčasťou výstavby tohto úseku bude vyše päť kilometrov dlhá estakáda, ktorá bude vo svojom najvyššom bode viac ako 45 metrov nad terénom. Lehota výstavby deväťkilometrovej rýchlostnej cesty z Kriváňa po Mýtnu by mala byť štyri roky, teda do konca roka 2023.

Prehľad ponúk na úsek R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce

Uchádzač ponuka
Metrostav a.s., HOCHTIEF SK s.r.o., HOCHTIEF CZ a.s. 127 705 627,71 eur
TODINI , CESTY SK s.r.o., CEDIS s.r.o. 129 887 352,91 eur
CESTY NITRA, a.s., PORR s.r.o. 138 501 598,42 eur
EUROVIA SK, a.s., EUROVIA CS, a.s. 144 725 948,99 eur
SMS-M-SILNICE-EKO SVIP 145 421 442,86 eur
STRABAG, Doprastav, VÁHOSTAV – SK, a.s. 146 892 419,05 eur

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame