Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislava - električky
Električka v Bratislave. Foto: SITA/Diana Černáková.
10. mája 2019 14:24 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Výstavba električkovej trate v Petržalke môže pokračovať, náklady sú 114 miliónov eur

Okresný úrad zamietol námietky voči výstavbe novej trate

Výstavba električkovej trate v bratislavskej mestskej časti Petržalka v úseku Janíkov dvor – Šafárikovo nám., II. časť Bosákova ul. – Janíkov dvor môže pokračovať. Okresný úrad v Bratislave tento týždeň zamietol pripomienky účastníkov stavebného konania, ktorí sa odvolali voči rozhodnutiu stavebného úradu v Petržalke. Predpokladané náklady na projekt sú 114 miliónov eur s DPH.

Projekt II. etapy električkovej trate do Petržalky musia urobiť do roku 2023. Dovtedy trvá oprávnené obdobie pre financovanie projektov z európskych zdrojov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Protestovali majitelia pozemkov

Územné rozhodnutie na stavbu trate vydal 12. novembra 2018 stavebný úrad mestskej časti Bratislava – Petržalka. Voči výstavbe vzniesli odvolania viacerí účastníci stavebného konania, ktorí vlastnia priľahlé pozemky pri budúcej električkovej trati.

Úrad námietky následne prešetril a zamietol. „Viaceré subjekty v Petržalke podali podľa nich závažné námietky, ktoré by posunuli výstavbu, resp. kolaudáciu električky na taký dátum, že by bolo ohrozené čerpanie eurofondov,“ povedal pre agentúru SITA člen komisia územného plánu, výstavby a dopravy v petržalskom zastupiteľstve Oliver Kríž. Rozhodnutie úradu hodnotí pozitívne.

Predĺženie električkovej trate až po Janíkov dvor vo veľkej miere odbremení súčasnú dopravu v najväčšej mestskej časti Petržalka. Nová električková trať bude dlhá 3,8 km a bude mať sedem zastávok v úseku od Rusovskej cesty po Janíkov dvor cez centrálnu petržalskú os. Súbežne s radiálou chcú vybudovať cyklotrasy, cesty i chodníky k zastávkam.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame