Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
železnice - trať
Ilustračné foto: SITA/Ľudovít Vaniher.
16. marca 2019 16:44 Nezaradené od Nasa DopravaNasaDoprava.sk

Výluky na štyroch úsekoch obmedzia železničnú dopravu

Železnice Slovenskej republiky uskutočnia výlukové práce od 18. do 21. marca.

Výluky na štyroch traťových úsekoch obmedzia železničnú dopravu. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vykonajú výlukové práce od pondelka 18. do štvrtka 21. marca.

Náhradnú autobusovú prepravu cestujúcich zabezpečí Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.

Kamenica nad Cirochou – Humenné

V úseku Kamenica nad Cirochou – Humenné bude výluka v pondelok 18. marca v čase od 7:50 do 13:00.

Správca železničnej infraštruktúry informoval, že v tomto úseku uskutoční vlastnými personálnymi kapacitami opravu dilatačných škár, výmenu a zváranie defektoskopických chybných koľajníc, výmenu a doťahovanie upevňovadiel, ako aj doplnenie a úpravu štrkového lôžka do profilu.

ŽSR Humenné
Železničná stanica Humenné. Foto: zsr.sk.

Smolenice – Jablonica

Výluka v úseku Smolenice – Dúbrava – Jablonica bude v pondelok 18. až stredu 20. marca od 8:15 do 13:25.

„V rámci tejto výluky v uvedenom medzistaničnom úseku železnice zrealizujú činnosti spojené s výmenou koľajníc, ich následné zvarenie do bezstykovej koľaje, opravu geometrickej polohy koľaje a strojný výrub porastu zasahujúceho do prechodového prierezu,“ uviedol hovorca ŽSR Michal Lukáč.

ŽSR Jablonica
Železničná stanica Jablonica. Foto: zsr.sk.

Haniska pri Košiciach – Veľká Ida

Železničiari vykonajú výlukové práce aj v úseku Haniska pri Košiciach – Veľká Ida, a to 18. až 21. marca od 7:15 do 12:20.

V tomto prípade pôjde o výmenu betónových podvalov, výmeu a doťahovanie upevňovadiel, doplnenie, zhutnenie a úpravu štrkového lôžka do profilu, ako aj smerovú a výškovú úpravu koľaje na traťovú rýchlosť.

ŽSR Haniska pri Košiciach
Železničná stanica Haniska pri Košiciach. Foto: zsr.sk.

Lietavská Lúčka – Rajec

„Železnice Slovenskej republiky budú dňa 21. marca realizovať výlukové práce v úseku Lietavská Lúčka – Rajec. V rámci tejto výluky sa v uvedenom úseku zrealizuje zváranie a úprava štrkového lôžka koľaje,“ uviedli ŽSR. Aj tieto práce vykonajú zamestnanci podniku.

ŽSR Rajec
Železničná stanica Rajec. Foto: zsr.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame