Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júla 2017 10:17 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Vyhlásili tender na úsek rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín – Nižná

Úsek rýchlostnej cesty v dĺžke 4,4 kilometra by mal stáť 75 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Financovať sa bude zo zdrojov Národnej diaľničnej spoločnosti.

BRATISLAVA 24. júla (SITA) – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vyhlásila verejnú súťaž na výstavbu rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín – Nižná v polovičnom profile. Predpokladaná hodnota zákazky je bezmála 75 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty a financovaná bude zo zdrojov diaľničnej spoločnosti.

Ukončenie súťaže sa predpokladá v prvej polovici budúceho roka a stavať by sa mohlo začať v lete budúceho roka. Informovala o tom NDS.

Úsek R3 bude mať polovičný a v časti plný profil

Plánovaný úsek rýchlostnej cesty R3 z Tvrdošína do Nižnej má odľahčiť dopravu v meste Tvrdošín v dĺžke 4,4 kilometra a vedie po ľavom brehu rieky Oravy. Úsek sa napája na existujúci obchvat Trstenej. Trasa končí pred obcou Nižná pripojením na súčasnú cestu I/59 prostredníctvom privádzača Nižná a okružnej križovatky Nižná – sever. Tu sa napojí na pripravovanú stavbu rýchlostnej cesty R3 Nižná nad Oravou – Dlhá nad Oravou.

Výstavba rýchlostnej cesty R3 v Žilinskom kraji v úseku Tvrdošín – Nižná nad Oravou bude realizovaná v polovičnom profile s úpravou šírkových pomerov na začiatku a konci úseku s ohľadom na predchádzajúci a nasledujúci úsek rýchlostnej cesty R3. V časti úseku bude rýchlostná cesta v plnom profile.

Minister dopravy vydal pokyn na začatie tendra 

„Som veľmi rád, že sa posúvame o krok ďalej. Vydal som pokyn, aby sa spustilo verejné obstarávanie na zhotoviteľa na rýchlostnej ceste R3 Tvrdošín – Nižná. Chceme, aby aj ľudia na Orave mohli spokojne a kvalitnejšie žiť. Verím, že tento pripravovaný obchvat pre Tvrdošín bude pre nich pozitívnym signálom,” uviedol minister dopravy Arpád Érsek.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies