Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Peter Rusko.
11. decembra 2017 12:03 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné

Z infoservisu Slovenskej správy ciest.

BRATISLAVA 11. decembra (SITA) – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je na západnom Slovensku prevažne vlhký až mokrý, v Banskobystrickom kraji sa na vozovkách rýchlostných ciest vyskytuje čerstvý až kašovitý sneh do jedného centimetra, informuje Slovenská správa ciest.

Na cestách na strednom a východnom Slovensku je sneh

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je na západnom Slovensku prevažne suchý až mokrý, na strednom a východnom Slovensku sú vozovky ciest prevažne pokryté vrstvou čerstvého až utlačeného snehu do troch centimetrov, na cestách I/72 Čertovica – Kráľová Lehota, II/532 Egrešový vrch – Muráň a na cestách III. triedy v obvode Jelšava je na vozovke čerstvý sneh hrúbky päť až desať centimetrov.

Na cestách II/567 Nižná Jablonka – Snina, II/558 Stakčín – Ulič a na cestách III. tried v obvode Stakčín sa miestami na vozovke vyskytuje zľadovatený sneh do jedného centimetra.

Ilustračné foto: SITA/Peter Rusko.Ilustračné foto: SITA/Peter Rusko.

Horské priechody sú zjazdné, na cestách môže byť poľadovica

Horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až utlačeného snehu do troch centimetrov, na HP Vrchslatina, Podspády, Čertovica, Soroška, Dobšiná, Chorepa a Grajnár až do piatich centimetrov. Na HP Huty sa na vozovke vyskytuje miestami zľadovatený sneh do troch centimetrov. Povrch vozoviek na HP Javorník, Branisko, Ďurďošík, Dargov, Kremnické Bane, Skýcov, Veľké Pole, Vyšehrad, Klenov, Šútovce, Biela Hora, Havran a Pezinská Baba je vlhký až mokrý.

Vo vyšších polohách v okresoch Prešov, Sabinov, Myjava, Poprad, Kežmarok a Levoča sa vplyvom silného vetra tvoria snehové jazyky a záveje. Na vlhkých a mokrých vozovkách sa miestami môže vyskytovať poľadovica.

Ilustračné foto: SITA/Peter Rusko.

Donovaly, Šturec, Šútovce a Vrchslatina sú uzavreté pre dlhšie vodzidlá

Na HP Huty sa na vozovke vyskytuje miestami zľadovatený sneh do troch centimetrov.

V obvode Stakčín sa na cestách II/567 Nižná Jablonka – Snina, II/558 Stakčín – Ulič a na cestách III. triedy vyskytuje na vozovke zľadovatený sneh do jedného centimetra.

HP Donovaly, Šturec, Šútovce a Vrchslatina a cesta II/529 smerom do Brezna sú uzatvorené pre vozidlá nad 10 m dĺžky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame