Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DPMK - električky
Foto SITA/Jozef Jarošík.
10. mája 2019 10:49 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Vodiči DPMK sú v štrajkovej pohotovosti, vedenie nemôže pristúpiť na požiadavky odborárov

Odborári Dopravného podniku mesta Košice po neúspešnom rokovaní s vedením podniku vstúpili vo štvrtok do ostrého štrajku.

Vodiči Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) ostávajú v štrajkovej pohotovosti. Zatiaľ nedostali žiadne ponuky na rokovanie.

Vedenie dopravného podniku informovalo, že momentálne nemôže pristúpiť na požiadavky odborárov DPMK. V rozpočte totiž nemá krytie na navýšenie mzdových nákladov. Informoval o tom predseda Predstavenstva DPMK Marcel Čop.

„Vedenie DPMK dlhodobo hľadá financie na to, aby mohlo byť zabezpečené ďalšie fungovanie dopravného podniku. Bez ozdravných opatrení a ďalšieho dofinancovania v tomto okamihu nie je možné pristúpiť na tie požiadavky, ktoré majú odborári,“ uviedol Čop.

Žiadajú 10 % v tomto roku, 8 % v budúcom

Odborári Dopravného podniku mesta Košice vstúpili vo štvrtok po neúspešnom rokovaní s vedením podniku do ostrého štrajku. Vyhlásenie štrajku zdôvodnili naplnením hospodárskych a sociálnych záujmov zamestnancov, ktoré malo nastať ich 10-percentným nárastom platov v tomto roku a o ďalších 8 percent od začiatku roka 2020.

„Keďže sme zatiaľ nedostali žiadne ponuky na rokovania, zotrvávame v štrajkovej pohotovosti. O ďalšom postupe rozhodneme po zvolaní štrajkových výborov. Najprv očakávame reakciu mesta a verím, že sa dokážeme dohodnúť za rokovacím stolom,“ informoval šéf odborovej organizácie vodičov pri DPMK Ivan Horváth.

Do dvojhodinového štvrtkového štrajku sa zapojilo vyše 97 percent vodičov DPMK.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame