Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krompachy_vagony.jpg
Foto: ŽSR
20. februára 2019 5:50 Železničná doprava od menasaDoprava.sk

Vlaky už jazdia cez Krompachy, aj keď s meškaním

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) po čiastočnom sprejazdnení železničnej infraštruktúry v úseku Spišské Vlachy – Margecany v utorok o 22:46 obnovila dopravu po druhej traťovej koľaji. Informoval o tom hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Vlaky ZSSK sú teda aktuálne vypravované podľa platného cestovného poriadku. V uvedenom úseku jazdia zníženou rýchlosťou 30 km/h. Z tohto dôvodu a tiež preto, že sprejazdnená je zatiaľ iba jedna traťová koľaj, ešte stále vznikajú meškania v rozsahu cca 15 – 30 minút.

Náhradná autobusová doprava už nie je potrebná.

Železničná stanica Krompachy bola zneprejazdnená od nehodovej udalosti súkromného nákladného dopravcu. Prerušila sa tak doprava na trati Košice – Žilina (Bratislava) na úseku Margecany – Spišské Vlachy. ZSSK od soboty do utorka zabezpečovala dopravu autobusmi. Nočné vlaky viedla odklonom cez Kežmarok a Plaveč.

Nehoda vlaku v Krompachoch
Odstraňovanie následkov nehody vlaku. Foto: ŽSR.

Opravujú druhú koľaj

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) po sprejazdnení jednej koľaje v Krompachoch pokračujú v oprave druhej poškodenej koľaje na približne tristo metrov dlhom úseku. „Oprava bude v stredu prebiehať počas premávky na sprejazdnenej koľaji, na ktorej bude v tom čase obmedzená rýchlosť na 30 km/h,“ uviedol hovorca ŽSR Michal Lukáč.

Žlté vlaky tiež bez náhradnej dopravy

Spoločnosť RegioJet, a. s., informovala, že od stredy už budú jej vlaky medzi Prahou a Košicami premávať štandardne vo svojich trasách bez náhradnej dopravy.

„V nočných spojoch budú radené spacie vozne bez obmedzenia. Stále je však potrebné počítať s meškaním vlakov do 60 minút, nakoľko je doprava v uvedenom úseku stále značne obmedzená,“ uviedol RegioJet.

Foto: RegioJet.

Vykoľajený vlak medzi Rakúskom a ČR

Súkromný dopravca zároveň upozornil že podobné komplikácie nastávajú na tzv. južnej vetve železničnej trate v Českej republike. Medzi Rakúskom a ČR sa totiž vykoľajil vlak a trať je úplne neprejazdná. „Naviac, v dotknutom úseku nám zostala uväznená súprava,“ poznamenal RegioJet. Aktuálne nemá informácie, kedy presne bude obnovená prevádzka.

„Pokiaľ by však mimoriadnosť prertrvávala, vlaky na trase Praha – Viedeň budú v úseku Břeclav – Viedeň nahradené autobusmi,“ informoval RegioJet. „Zároveň by kvôli tomu bolo potrebné počítať s výraznými meškaniami vlakov, ktoré by sa mohlo preniesť aj na ďalšie obratové vlaky idúce cez Brno,“ dodal dopravca.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame