Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vlaky RegioJetu v lete previezli medzi SR a ČR 252 tisíc ľudí

RegioJet od nedele posilnila priame vlakové spoje na trase Praha – Bratislava a späť o tretí pár a nočný vlak na trase Praha – Košice bude mať predĺženú trasu do Trebišova, Michaloviec a Humenného. Foto: SITA/Jozef Jakubčo.

Počet prepravených cestujúcich vo vlakoch spoločnosti RegioJet medzi Slovenskom a Českou republikou počas leta vzrástol medziročne o 51 tisíc, alebo o 25 percent.

Spoločnosť RegioJet previezla vlakmi medzi Slovenskom a Českou republikou počas tohtoročného leta celkovo 252 tisíc cestujúcich. Medziročne to znamená nárast o 51 tisíc osôb, resp. o 25 %. Ako súkromný prepravca v pondelok informoval, novú linku z Prahy do Zvolena využilo 77 tisíc ľudí a kapacitne posilnené vlaky medzi Prahou a Košicami 175 tisíc pasažierov. Z nich 80 tisíc využilo nočné vlaky, ktoré dopravca vypravuje od decembra minulého roka každodenne.

„Naším vstupom na linky medzi Slovenskom a Českou republikou sme výrazne spopularizovali cestovný ruch medzi oboma krajinami a nízkymi cenami sme spravili železničnú dopravu dostupnejšiu aj pravidelným cestujúcim, ktorí cestujú za prácou do zahraničia,“ povedal majiteľ RegioJetu Radim Jančura.

Vstupom konkurencie klesli ceny lístkov v mnohých prípadoch až o polovicu. „Aj napriek takýmto nízkym cenám je prevádzka medzinárodných expresov RegioJet zisková a nízke cestovné je dlhodobo udržateľné,“ tvrdí Jančura.

Vlaky RegioJet začali jazdiť pred piatimi rokmi medzi Prahou a Ostravou

Žlté vlaky jazdia už päť rokov. RegioJet sa stal podľa neho najvýznamnejším dopravcom na linke medzi Košicami a Prahou. Presne pred piatimi rokmi začal prevádzkovať svoju prvú vlakovú linku medzi Prahou a Ostravou.

Za uvedené obdobie prepravil svojimi vlakmi na všetkých linkách vyše 22 miliónov cestujúcich a pre zvýšený záujem pridáva do vlakov každý rok nové vozne. Na začiatku premávali žlté vlaky so štyrmi vozňami, v súčasnosti majú niektoré spoje aj štrnásť vozňov.

edzi Slovenskom a Českou republikou prevádzkuje RegioJet v súčasnosti tri vlakové spoje v každom smere. Denný a nočný medzi Košicami a Prahou a jeden zo Zvolena a z Banskej Bystrice do Prahy. Linku do Zvolena spoločnosť sprevádzkovala pred desiatimi mesiacmi a zatiaľ s ňou počíta aj v nasledujúcom roku.

Prepravca spojí vlakmi Prahu a Bratislavu v polovici decembra

„RegioJet dnes prepraví na linke medzi Košicami a Prahou každý deň asi tritisíc cestujúcich. Zlepšili sme československú mobilitu a stali sme sa vôbec najvýznamnejším dopravcom na tomto silnom ťahu. Celkovo sa stala linka medzi Košicami a Prahou vstupom súkromných dopravcov pre cestujúcich najatraktívnejšou vlakovou linkou v Európe v pomere ceny a výkonu,“ priblížil Jančura.

RegioJet spojí vlakmi aj Prahu a Bratislavu. V polovici decembra plánuje vstúpiť so svojimi žltými expresmi na trasu Bratislava – Břeclav – Brno – Pardubice – Praha, pričom jeho vstup na linku bude podľa prepravcu „opäť znamenať výrazné zníženie cestovného a skvalitnenie palubných služieb“.

Okrem tých, ktoré cestujúci poznajú z jeho doterajších liniek, bude vo vlakoch umožnená aj preprava bicyklov v špeciálnych vozňoch, ktoré RegioJet na túto linku momentálne pripravuje.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 26. septembra 2016Zdroj S ITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...