Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Jozef Jakubčo.
26. septembra 2016 12:00 Železničná doprava od Nasa DopravaS ITA

Vlaky RegioJetu v lete previezli medzi SR a ČR 252 tisíc ľudí

Počet prepravených cestujúcich vo vlakoch spoločnosti RegioJet medzi Slovenskom a Českou republikou počas leta vzrástol medziročne o 51 tisíc, alebo o 25 percent.

Spoločnosť RegioJet previezla vlakmi medzi Slovenskom a Českou republikou počas tohtoročného leta celkovo 252 tisíc cestujúcich. Medziročne to znamená nárast o 51 tisíc osôb, resp. o 25 %. Ako súkromný prepravca v pondelok informoval, novú linku z Prahy do Zvolena využilo 77 tisíc ľudí a kapacitne posilnené vlaky medzi Prahou a Košicami 175 tisíc pasažierov. Z nich 80 tisíc využilo nočné vlaky, ktoré dopravca vypravuje od decembra minulého roka každodenne.

„Naším vstupom na linky medzi Slovenskom a Českou republikou sme výrazne spopularizovali cestovný ruch medzi oboma krajinami a nízkymi cenami sme spravili železničnú dopravu dostupnejšiu aj pravidelným cestujúcim, ktorí cestujú za prácou do zahraničia,“ povedal majiteľ RegioJetu Radim Jančura.

Vstupom konkurencie klesli ceny lístkov v mnohých prípadoch až o polovicu. „Aj napriek takýmto nízkym cenám je prevádzka medzinárodných expresov RegioJet zisková a nízke cestovné je dlhodobo udržateľné,“ tvrdí Jančura.

Vlaky RegioJet začali jazdiť pred piatimi rokmi medzi Prahou a Ostravou

Žlté vlaky jazdia už päť rokov. RegioJet sa stal podľa neho najvýznamnejším dopravcom na linke medzi Košicami a Prahou. Presne pred piatimi rokmi začal prevádzkovať svoju prvú vlakovú linku medzi Prahou a Ostravou.

Za uvedené obdobie prepravil svojimi vlakmi na všetkých linkách vyše 22 miliónov cestujúcich a pre zvýšený záujem pridáva do vlakov každý rok nové vozne. Na začiatku premávali žlté vlaky so štyrmi vozňami, v súčasnosti majú niektoré spoje aj štrnásť vozňov.

edzi Slovenskom a Českou republikou prevádzkuje RegioJet v súčasnosti tri vlakové spoje v každom smere. Denný a nočný medzi Košicami a Prahou a jeden zo Zvolena a z Banskej Bystrice do Prahy. Linku do Zvolena spoločnosť sprevádzkovala pred desiatimi mesiacmi a zatiaľ s ňou počíta aj v nasledujúcom roku.

Prepravca spojí vlakmi Prahu a Bratislavu v polovici decembra

„RegioJet dnes prepraví na linke medzi Košicami a Prahou každý deň asi tritisíc cestujúcich. Zlepšili sme československú mobilitu a stali sme sa vôbec najvýznamnejším dopravcom na tomto silnom ťahu. Celkovo sa stala linka medzi Košicami a Prahou vstupom súkromných dopravcov pre cestujúcich najatraktívnejšou vlakovou linkou v Európe v pomere ceny a výkonu,“ priblížil Jančura.

RegioJet spojí vlakmi aj Prahu a Bratislavu. V polovici decembra plánuje vstúpiť so svojimi žltými expresmi na trasu Bratislava – Břeclav – Brno – Pardubice – Praha, pričom jeho vstup na linku bude podľa prepravcu „opäť znamenať výrazné zníženie cestovného a skvalitnenie palubných služieb“.

Okrem tých, ktoré cestujúci poznajú z jeho doterajších liniek, bude vo vlakoch umožnená aj preprava bicyklov v špeciálnych vozňoch, ktoré RegioJet na túto linku momentálne pripravuje.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies