Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RegioJet od nedele posilnila priame vlakové spoje na trase Praha – Bratislava a späť o tretí pár a nočný vlak na trase Praha – Košice bude mať predĺženú trasu do Trebišova, Michaloviec a Humenného. Foto: SITA/Jozef Jakubčo.
22. mája 2017 18:14 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Vlaky RegioJetu budú premávať v rovnakom rozsahu ako doteraz

Žlté vlaky budú naďalej dvakrát denne spájať Bratislavu s Brnom a Prahou v oboch smeroch. RegioJet začína na túto trasu nasadzovať osemvozňové súpravy s celkovou kapacitou 450 miest.

Vlaky súkromného dopravcu RegioJet budú po letnej zmene cestovného poriadku od 11. júna naďalej premávať v rovnakom rozsahu ako doteraz. Dvakrát denne tak budú spájať Bratislavu s Brnom a Prahou v oboch smeroch. Ako spoločnosť v pondelok informovala, pre zvýšený záujem cestujúcich začína na túto trasu nasadzovať osemvozňové súpravy s celkovou kapacitou približne 450 miest.

Na linke Košice – Poprad-Tatry – Žilina – Ostrava – Praha budú žlté vlaky premávať trikrát denne v každom smere. „RegioJet je na tejto trase aktuálne najvýznamnejším dopravcom na trhu, denne na nej prepraví okolo 2 500 až 3 000 cestujúcich. Na rozdiel od štátnych sú jeho vlaky prevádzkované bez akýchkoľvek dotácií a sú rentabilné napriek výhodnej cene cestovných lístkov,“ uviedol hovorca RegioJetu Aleš Ondrůj.

Medzi Bratislavou a Komárnom cez pracovné dni jazdí 56 vlakových spojov

Na domácej regionálnej linke Bratislava – Dunajská Streda – Komárno zostáva režim prevádzky nezmenený, cez pracovné dni bude na tejto trase naďalej premávať 56 spojov. V čase špičky budú vlaky jazdiť v priemernom intervale iba dvadsať minút. V prevádzke zostávajú aj nadväzné autobusy zo Zvolena a z Banskej Bystrice, ktoré nadväzujú na vlaky RegioJetu z Prahy a rozvážajú cestujúcich ďalej po strednom Slovensku.

„V prevádzke sú sj populárne nadväzné autobusové spoje, ktoré privážajú cestujúcich z celého východného Slovenska k vlakom RegioJet. Spojenie je zabezpečované v spolupráci s dopravcami SAD Prešov, SAD HUmenné, Arriva Michalovce a eurobus Košice,“ priblížil Ondrůj. „autobusy zvážajú cestujúcich napríklad z Prešova, Svidníka, Bardejova, Humenného, Vranova či Michaloviec,“ dodal.

RegioJet sa spolu so začiatkom letnej sezóny pripravuje aj na posilnenie autobusových liniek spájajúcich Bratislavu a Budapešť.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...