Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Jozef Jakubčo.
22. mája 2017 18:14 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Vlaky RegioJetu budú premávať v rovnakom rozsahu ako doteraz

Žlté vlaky budú naďalej dvakrát denne spájať Bratislavu s Brnom a Prahou v oboch smeroch. RegioJet začína na túto trasu nasadzovať osemvozňové súpravy s celkovou kapacitou 450 miest.

Vlaky súkromného dopravcu RegioJet budú po letnej zmene cestovného poriadku od 11. júna naďalej premávať v rovnakom rozsahu ako doteraz. Dvakrát denne tak budú spájať Bratislavu s Brnom a Prahou v oboch smeroch. Ako spoločnosť v pondelok informovala, pre zvýšený záujem cestujúcich začína na túto trasu nasadzovať osemvozňové súpravy s celkovou kapacitou približne 450 miest.

Na linke Košice – Poprad-Tatry – Žilina – Ostrava – Praha budú žlté vlaky premávať trikrát denne v každom smere. „RegioJet je na tejto trase aktuálne najvýznamnejším dopravcom na trhu, denne na nej prepraví okolo 2 500 až 3 000 cestujúcich. Na rozdiel od štátnych sú jeho vlaky prevádzkované bez akýchkoľvek dotácií a sú rentabilné napriek výhodnej cene cestovných lístkov,“ uviedol hovorca RegioJetu Aleš Ondrůj.

Medzi Bratislavou a Komárnom cez pracovné dni jazdí 56 vlakových spojov

Na domácej regionálnej linke Bratislava – Dunajská Streda – Komárno zostáva režim prevádzky nezmenený, cez pracovné dni bude na tejto trase naďalej premávať 56 spojov. V čase špičky budú vlaky jazdiť v priemernom intervale iba dvadsať minút. V prevádzke zostávajú aj nadväzné autobusy zo Zvolena a z Banskej Bystrice, ktoré nadväzujú na vlaky RegioJetu z Prahy a rozvážajú cestujúcich ďalej po strednom Slovensku.

„V prevádzke sú sj populárne nadväzné autobusové spoje, ktoré privážajú cestujúcich z celého východného Slovenska k vlakom RegioJet. Spojenie je zabezpečované v spolupráci s dopravcami SAD Prešov, SAD HUmenné, Arriva Michalovce a eurobus Košice,“ priblížil Ondrůj. „autobusy zvážajú cestujúcich napríklad z Prešova, Svidníka, Bardejova, Humenného, Vranova či Michaloviec,“ dodal.

RegioJet sa spolu so začiatkom letnej sezóny pripravuje aj na posilnenie autobusových liniek spájajúcich Bratislavu a Budapešť.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...