Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vlaky medzi Nitrou a Prahou budú rýchlejšie a s väčšou kapacitou

Spoločnosť Arriva prevádzkuje vlakové spojenie medzi Nitrou a Prahou. Foto: Arriva.

Dôvodom úprav je podľa spoločnosti Arriva veľký záujem verejnosti o tieto spoje.

NITRA 21. novembra (SITA) – Vlaky na trase Nitra – Praha budú jazdiť rýchlejšie a posilní sa ich kapacita. Dôvodom je veľký záujem verejnosti o tieto spoje. „Vzhľadom na veľký záujem cestujúcich nasadíme na linke Nitra – Praha dvojité, v niektorých prípadoch dokonca i trojité súpravy,“ povedal generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku László Ivan. Historicky prvé vlakové spojenie medzi Nitrou a Prahou prevádzkuje dopravca už rok.

Historicky prvé vlakové spojenie medzi Nitrou a Prahou prevádzkuje dopravca už rok. Foto: arriva.sk.

Zrýchlenie spojov prinesie nový cestovný poriadok 

Od 10. decembra začne platiť nový cestovný poriadok, ktorý prinesie zrýchlenie spojov. Najväčšia časová úspora vznikne v prípade popoludňajšieho vlaku z Prahy do Nitry s odjazdom o 14:19. Ten jazdí každý deň, podľa nového cestovného poriadku bude mať odjazd o 14:30 a do Nitry príde o 23 minút rýchlejšie ako doposiaľ.

Piatkový a sobotňajší raňajší expres z Prahy do Nitry s odjazdom o 8:19 pôjde podľa nového cestovného poriadku až o 8:30 a v Nitre bude o 17 minút skôr ako dnes. Od 10. decembra zároveň nebudú expresy zastavovať v Kolíne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 21. novembra 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...