Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Arriva prevádzkuje vlakové spojenie medzi Nitrou a Prahou. Foto: Arriva.
21. novembra 2017 12:53 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Vlaky medzi Nitrou a Prahou budú rýchlejšie a s väčšou kapacitou

Dôvodom úprav je podľa spoločnosti Arriva veľký záujem verejnosti o tieto spoje.

NITRA 21. novembra (SITA) – Vlaky na trase Nitra – Praha budú jazdiť rýchlejšie a posilní sa ich kapacita. Dôvodom je veľký záujem verejnosti o tieto spoje. „Vzhľadom na veľký záujem cestujúcich nasadíme na linke Nitra – Praha dvojité, v niektorých prípadoch dokonca i trojité súpravy,“ povedal generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku László Ivan. Historicky prvé vlakové spojenie medzi Nitrou a Prahou prevádzkuje dopravca už rok.

Historicky prvé vlakové spojenie medzi Nitrou a Prahou prevádzkuje dopravca už rok. Foto: arriva.sk.

Zrýchlenie spojov prinesie nový cestovný poriadok 

Od 10. decembra začne platiť nový cestovný poriadok, ktorý prinesie zrýchlenie spojov. Najväčšia časová úspora vznikne v prípade popoludňajšieho vlaku z Prahy do Nitry s odjazdom o 14:19. Ten jazdí každý deň, podľa nového cestovného poriadku bude mať odjazd o 14:30 a do Nitry príde o 23 minút rýchlejšie ako doposiaľ.

Piatkový a sobotňajší raňajší expres z Prahy do Nitry s odjazdom o 8:19 pôjde podľa nového cestovného poriadku až o 8:30 a v Nitre bude o 17 minút skôr ako dnes. Od 10. decembra zároveň nebudú expresy zastavovať v Kolíne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame