Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vlak ZSSK
Vlak Železničnej spoločnosti Slovensko. Foto: SITA/Branislav Bibel.
15. januára 2019 22:48 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Vereš zo Železničnej spoločnosti Slovensko bude pôsobiť vo vedení Českých dráh

Súčasný riaditeľ úseku prevádzky v Železničnej spoločnosti Slovensko Michal Vereš bol vymenovaný za člena predstavenstva Českých dráh. Považuje za veľkú profesionálnu výzvu.

Súčasný riaditeľ úseku prevádzky v Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) Michal Vereš bol vymenovaný za člena predstavenstva Českých dráh, a. s. Vereš berie túto príležitosť pozitívne a České dráhy považuje za veľkú profesionálnu výzvu. Agentúru SITA o tom v utorok informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

„Som presvedčený, že tím, ktorý sme od roku 2016 v rámci pôsobenia súčasného top manažmentu ZSSK vybudovali, nielen na prevádzke, bude pokračovať v nastavenej stratégii rovnako úspešne aj napriek môjmu odchodu,“ povedal Vereš.

Prvé nástupište na Hlavnej stanici v Bratislave. Foto: NasaDoprava/Martin Benko. 
Železnici treba pomôcť odbornou víziou

Železnica podľa Vereša zažíva obdobie, kedy rastie dopyt a diskusia o jej rozvoji je čím ďalej tým intenzívnejšia, ale zároveň je nutné vyriešiť nezáujem predchádzajúcich rokov, kedy bola zaznávaná. „Dôležité je, že jej treba pomôcť odbornou víziou a konkrétnymi krokmi k jej naplneniu. V ZSSK pre takýto program je a aj bude odborná podpora,“ dodal Vereš.

V ČR je väčšia podpora koľajovej doprave

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký v tejto súvislosti povedal, že České dráhy sú väčšie a bohatšie ako ZSSK. „Politické prostredie je v ČR dlhodobo naklonenejšie investíciám do koľajovej dopravy a jej infraštruktúry,“ uviedol Hlubocký. Vereš po dvanástich rokoch na rôznych manažérskych postoch podľa šéfa štátneho vlakového dopravcu potreboval novú výzvu a „České dráhy v ňom určite nájdu veľkú posilu“.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame