Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. novembra 2017 17:03 Ostatné od Nasa DopravaSITA

V Prešove pribudlo ďalších takmer osemdesiat parkovacích miest

Celkovo plánuje radnica zrekonštruovať a vybudovať 1 900 parkovacích miest. 

PREŠOV 3. novembra (SITA) – Takmer osemdesiat nových parkovacích miest pribudlo v meste Prešov. Parkovacie plochy postupne pribúdajú v rôznych častiach mesta. Celkovo plánuje radnica zrekonštruovať a vybudovať až 1 900 parkovacích miest.

Ako pre agentúru SITA konkretizoval tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták, v poslednom období bolo odovzdaných 26 nových parkovacích miest v Solivare a na sídlisku Šváby, z toho devätnásť sa nachádza vo vnútrobloku na Solivarskej ulici.

Parkovisko je z vegetačných tvárnic, vysypané štrkovou drvou. „Súčasťou prác bolo aj vybudovanie chráničiek elektrického vedenia a tiež sadové úpravy v jeho okolí. Dielo bolo zhotovené v hodnote 26 900 eur,“ uviedol Grejták.

Foto:presov.sk.

Parkovacie miesta pribudli na Royovej aj Šafárikovej ulici

Na Royovej ulici v tejto mestskej časti zasa pribudlo sedem parkovacích miest. Okrem samotného parkoviská dodávateľ stavebných prác tiež dobudoval chodník v hodnote 10 686 eur. Aj v tomto prípade boli potrebné nové chráničky elektrického i telekomunikačného vedenia. Doplnili aj dopravné značky a vybudovali tiež priepust vody na chodníku.

Sedem nových odstavných plôch, ktoré boli napojené na miestnu vnútroblokovú komunikáciu, odovzdali do užívania aj na Šafárikovej ulici. V tomto prípade bola cena vyše 12 200 eur. Odovzdaných už bolo aj dvadsať kolmých parkovacích miest a prístupová komunikácia na Karpatskej ulici. Do úpravy tejto nespevnenej plochy mesto investovalo vyše 16 700 eur.

Foto:presov.sk.

Nové miesta na parkovanie sú na Veselej i Októbrovej ulici

Parkovacie miesta už sú dokončené aj na Veselej ulici. Na miestnu komunikáciu je napojených dvanásť kolmých parkovacích miest, ktoré dodávateľ vybudoval za necelých 9 200 eur. Ďalších dvanásť parkovacích miest pribudlo na Októbrovej ulici.

Nové parkovacie plochy sú z vegetačných tvárnic a šesť ďalších odstavných miest bolo vyznačených na existujúcej spevnenej ploche. Víťazná cenová ponuka bola tentoraz v sume necelých 19 000 eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame