Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vlak ZSSK
Vlak Železničnej spoločnosti Slovensko. Foto: SITA/Branislav Bibel.
15. apríla 2019 15:57 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA/NasaDoprava.sk

V období veľkonočných sviatkov čaká na cestujúcich viac vlakov

Železničná spoločnosť Slovensko vypraví spolu dva mimoriadne rýchliky, osemnásť posilových vlakov a posilní aj 27 vlakov InterCity o 29 vozňov.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) v období nadchádzajúcich veľkonočných sviatkov posilňuje dopravu. Počas sviatočného obdobia vypraví spolu dva mimoriadne rýchliky, osemnásť posilových vlakov a posilní aj 27 vlakov InterCity (IC) o 29 vozňov.

Informoval v pondelok národný osobný vlakový dopravca.

„Prvý mimoriadny rýchlik 11609 (Bratislava hl. st. 13:49 – Košice 19:46) pôjde v stredu 17. apríla. Opačným smerom sa cestujúci môžu odviezť v utorok 23. apríla druhým mimoriadnym vlakom R 11610 (Košice 14:14 – Bratislava hl. st. 20:16),“ uviedol riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Oba mimoriadne rýchliky, do ktorých je možné zakúpiť si miestenky, budú zostavené z desiatich vozňov 2. triedy.

Vlak ZSSK
Foto: slovakrail.sk.

Posilové vlaky od štvrtka do pondelka

„Posilové vlaky, ktoré sú zapracované v aktuálne platnom cestovnom poriadku, budú premávať od štvrtka 18. apríla do pondelka 22. apríla,“ priblížil Kováč. Posilnené IC vlaky pôjdu od utorka 16. apríla do piatka 19. apríla a od pondelka 22. apríla do stredy 24. apríla. Cestovný poriadok mimoriadnych vlakov a kompletný prehľad posilových vlakov sú zverejnené na stránke slovakrail.sk v aktualitách.

Na základe technických možností bude dopravca operatívne posilňovať vybrané pravidelné vlaky kategórií IC, Ex, R, RR, REX a Os. „ZSSK vzhľadom na zvýšený záujem o cestovanie v tomto období odporúča cestujúcej verejnosti, aby si cestovné doklady zaobstarala v dostatočnom časovom predstihu,“ upozornil hovorca ZSSK.

Cestovné lístky a rezervácie miesta si cestujúci môžu zakúpiť nielen v pokladniciach ZSSK, ale aj prostredníctvom nového responzívneho e-shopu či mobilnej aplikácie Ideme vlakom. „V záujme osobného komfortu odporúčame cestujúcim aj zabezpečenie miesteniek, hoci väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková,“ dodal Kováč.

ZSSK - rušňovodič
Rušňovodič. Foto: ZSSK.

Prehľad odchodov a príchodov posilových vlakov zverejnených v platnom Cestovnom poriadku 2018/2019:

štvrtok 18. apríla (Zelený štvrtok)

  • R 15711 Šarišan (Bratislava hl. st. 15:13 – Humenné 22:50)
  • SC 243 Pendolino Košičan (Praha hl. n. 15:41 – Košice 23:05)
  • R 15713 Chopok (Bratislava hl. st. 17:13 – Košice 22:57)
  • RR 15715 Javorina (Bratislava hl. st. 19:13 – Žilina 21:51)
  • REX 15915 Poloniny (Košice 23:13 – Humenné 00:45)

piatok 19. apríla (Veľký piatok)

  •  SC 242 Pendolino Košičan (Košice 06:58 – Praha hl. n. 14:19)

nedeľa 21. apríla (Veľkonočná nedeľa)

  • REX 17910 Ondava (Humenné 13:19 – Košice 14:50)

pondelok 22. apríla (Veľkonočný pondelok)

  • R 17610 Chopok (Košice 13:45 – Bratislava hl. st. 19:31)
  • R 17612 Šarišan (Humenné 14:06 – Bratislava hl. st. 21:04)
  • RR 17840 Žitava (Banská Bystrica 15:12 – Bratislava hl. st. 19:01)
  • RR 17716 Vršatec (Žilina 16:20 – Bratislava hl. st. 19:13)
  • RR 17842 Skalka (Banská Bystrica 17:12 – Bratislava hl. st. 21:01
  • RR 17718 Hričov (Žilina 18:03 – Bratislava hl. st. 20:56)
  • RR 17764 Cassovia (Košice 18:07 – Bratislava hl. st. 00:10)
  • REX 17728 Tribeč (Prievidza 18:34 – Bratislava hl. st. 21:29)
  • RR 17720 Bezovec (Žilina 20:20 – Bratislava hl. st. 22:47)
  • R 17935 Novohrad (Zvolen os. st. 17:13 – Košice 20:37)
  • RR 17715 Javorina (Bratislava hl. st. 19:13 – Žilina 21:40)
ZSSK - vlak
Foto: slovakrail.sk.

Posilnené pravidelné vlaky InterCity:

utorok 16. apríla

  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy

streda 17. apríla

  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 522 (Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

štvrtok 18. apríla

  • IC 521 (Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 525 (Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

piatok 19. apríla

  • IC 521 (Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 2 vozne 2. triedy
  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 2 vozne 2. triedy
  • IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 522 (Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02) o 1 vozeň 2. triedy
Vlak ZSSK
Foto: SITA/Ivan Fleischer.

pondelok 22. apríla

  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

utorok 23. apríla

  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

streda 24. apríla

  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 1 vozeň 2. triedy

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame