V máji bicyklovalo do práce rekordných 11-tisíc ľudí, najviac v Martine

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Cyklodoprava
Ilustračné foto: dopracenabicykli.eu.

Súťažiaci z vyše osemdesiatich miest a obcí Slovenska najazdili v rámci kampane Do práce na bicykli takmer 1,4 milióna kilometrov.

BRATISLAVA – Súťažiaci z vyše osemdesiatich miest a obcí Slovenska najazdili v rámci kampane Do práce na bicykli takmer 1,4 milióna kilometrov. Ako informovala hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR Karolína Ducká, účasť bola tento rok rekordná – prihlásilo sa vyše 11-tisíc ľudí z 1 349 spoločností, inštitúcií a firiem.

Slávnostné vyhodnotenie 5. ročníka kampane sa uskutočnilo za prítomnosti ministra dopravy Arpáda Érseka. „Som rád, že máme za sebou ďalší úspešný ročník kampane, ktorá značne napomáha k zmene dopravného správania sa obyvateľov. Automobilov na cestách pribúda a kvalita života v našich mestách sa tým neustále zhoršuje,“ uviedol Érsek.

Víťazmi sú Martin a Železničná spoločnosť Slovensko

V kategórii aktívne samosprávy si víťazstvo vybojovalo mesto Martin, druhé miesto získala Galanta a tretia priečka v rebríčku samospráv patrí Liptovskému Mikulášu. V kategórii spoločnosť s najväčším počtom prihlásených zamestnancov získala prvenstvo Železničná spoločnosť Slovensko s 262 súťažiacimi.

Podpora trvalo udržateľnej mobility v mestách

Cieľom kampane je pútavou formou podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách a podnietiť samosprávy, aby vytvárali na svojom území vhodné podmienky na využívanie cyklistickej dopravy. Takisto má motivovať aj zamestnávateľov k vytvoreniu vhodných priestorov na odkladanie bicykla, prípadne k poskytnutiu iných benefitov pre pracovníkov, ktorí dochádzajú do práce na dvoch kolesách.

Bicykel ako ideálny spôsob pri ceste do práce

Zároveň sa snaží ostatným ľuďom ukázať, že bicykel môže byť pre mnohých obyvateľov ideálnym spôsobom pri dochádzaní do práce, či už zo zdravotného, ekonomického, alebo dokonca časového hľadiska. Súťaž organizuje Občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica v spolupráci s ministerstvom dopravy.

Ilustračné foto: SITA/Milo Fabian.