Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Správa mestských komunikácií Poprad.
14. decembra 2017 13:32 Ostatné od Nasa DopravaSITA

V centre Popradu sa bude opäť parkovať bezplatne

Mestské parkoviská budú opätovne spoplatnené až od 8. januára budúceho roka.

POPRAD 14. decembra (SITA) – V centre Popradu bude od piatka 15. decembra platiť upravený parkovací režim. Samospráva opäť vychádza v ústrety návštevníkom centra, ktorí budú môcť po celý deň parkovať na mestských parkoviskách bez poplatkov.

„Verejnosť bude mať k dispozícii takmer tisíc parkovacích miest. Mimo prevádzky budú v tomto vianočnom období rampy na parkoviskách ako aj parkovacie automaty,“ uviedol Peter Fabian zo Správy mestských komunikácií (SMK) v Poprade.

Ilustračné foto: SMK Poprad.

Ústretový krok k domácim i návštevníkom

O špeciálnom režime na parkoviskách v ich správe budú informovať nálepky v troch jazykoch umiestnené na parkovacích automatoch. Parkoviská budú opäť spoplatnené v štandardnom režime od 8. januára 2018.

Ako dnes informoval komunikačný manažér mesta Marián Galajda, špeciálny režim na mestských parkoviskách je ústretovým krokom voči domácim i návštevníkom, ktorí budú prichádzať na Námestie sv. Egídia na rôzne podujatia v rámci zimného festivalu Popradské Vianoce 2017.

Orientačná mapa platených parkovísk v Poprade. Foto: SMK Poprad.

Adventné mestečko aj mobilná ľadová plocha

„V centre Popradu je otvorené Adventné mestečko, k dispozícii bude čoskoro aj mobilná ľadová plocha. Bezplatné parkovanie je zároveň pozvánkou na prechádzku námestím s bohatou vianočnou výzdobou či predvianočné nákupy,“ dodal Galajda. V rámci zimného festivalu nebude chýbať ani Živý betlehem.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame