Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Správa mestských komunikácií Poprad.
14. decembra 2017 13:32 Ostatné od Nasa DopravaSITA

V centre Popradu sa bude opäť parkovať bezplatne

Mestské parkoviská budú opätovne spoplatnené až od 8. januára budúceho roka.

POPRAD 14. decembra (SITA) – V centre Popradu bude od piatka 15. decembra platiť upravený parkovací režim. Samospráva opäť vychádza v ústrety návštevníkom centra, ktorí budú môcť po celý deň parkovať na mestských parkoviskách bez poplatkov.

„Verejnosť bude mať k dispozícii takmer tisíc parkovacích miest. Mimo prevádzky budú v tomto vianočnom období rampy na parkoviskách ako aj parkovacie automaty,“ uviedol Peter Fabian zo Správy mestských komunikácií (SMK) v Poprade.

Ilustračné foto: SMK Poprad.

Ústretový krok k domácim i návštevníkom

O špeciálnom režime na parkoviskách v ich správe budú informovať nálepky v troch jazykoch umiestnené na parkovacích automatoch. Parkoviská budú opäť spoplatnené v štandardnom režime od 8. januára 2018.

Ako dnes informoval komunikačný manažér mesta Marián Galajda, špeciálny režim na mestských parkoviskách je ústretovým krokom voči domácim i návštevníkom, ktorí budú prichádzať na Námestie sv. Egídia na rôzne podujatia v rámci zimného festivalu Popradské Vianoce 2017.

Orientačná mapa platených parkovísk v Poprade. Foto: SMK Poprad.

Adventné mestečko aj mobilná ľadová plocha

„V centre Popradu je otvorené Adventné mestečko, k dispozícii bude čoskoro aj mobilná ľadová plocha. Bezplatné parkovanie je zároveň pozvánkou na prechádzku námestím s bohatou vianočnou výzdobou či predvianočné nákupy,“ dodal Galajda. V rámci zimného festivalu nebude chýbať ani Živý betlehem.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies