Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Ľudovít Vaniher.
13. decembra 2018 20:00 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

UNAS a ÚAMK budú spolupracovať s ministerstvom dopravy

Cieľom memoranda je spolupráca v otázkach nákladnej automobilovej dopravy, hromadnej cestnej prepravy osôb, ako aj prevencie bezpečnosti cestnej premávky. 

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) a Ústredný automotoklub Slovenská republika (ÚAMK) budú spolupracovať s Ministerstvom dopravy a výstavby SR (MDV) v oblastiach týkajúcich sa ich aktivít v doprave.

Cieľom memoranda podpísaného zástupcami oboch organizácií so štátnou tajomníčkou rezortu dopravy Ladislavou Cengelovou je spolupráca v otázkach medzinárodnej automobilovej nákladnej dopravy, kabotáže (dopravy na území štátu, kde prepravca nemá sídlo, pozn. red.), vnútroštátnej nákladnej dopravy, hromadnej cestnej prepravy osôb.

Spolupráca bude zameraná aj na prevenciu bezpečnosti cestnej premávky v nákladnej a osobnej doprave, vrátane prepravy osôb s prihliadnutím na rozvoj a podporu mototuristiky.

Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.
Za porovnateľné podmienky so susedmi 

„UNAS má záujem na vytvorení takých podmienok pre autodopravcov zo strany štátu na Slovensku, ktoré budú porovnateľné s podmienkami v ostatných štátoch V4,“ informoval Stanislav Skala z UNAS-u o obsahu memoranda. Ide najmä o daňové, odvodové, poplatkové a iné administratívno-technické podmienky vytvorené pre podnikateľov v autodoprave na Slovensku.

Vyššiu bezpečnosť cestnej premávky

„ÚAMK má záujem na zvyšovaní bezpečnosti cestnej premávky, prevencie nehodovosti a rozširovania výchovno-vzdelávacieho pôsobenia v oblasti bezpečnosti cestnej premávky. Za súčasného rozvoja vnútroštátnej a cezhraničnej mototuristiky,“ uviedol Skala.

Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský.
Požiadavky na zmenu podmienok

Ministerstvo dopravy a výstavby má podľa memoranda záujem na korektnej spolupráci s UNAS a ÚAMK, pričom berie do úvahy ich oprávnené požiadavky na zmenu legislatívneho rámca upravujúceho rôzne aspekty podnikania pri preprave tovarov a pôsobenia v oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame