Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Uber bude v Rusku spolupracovať s internetovým vyhľadávačom Yandex

Uber sa dohodol s konzorciom pod vedením Softbank a Dragoneer o možnej investícii. Foto: SITA/AP. Foto: SITA/AP.

Alternatívna taxislužba Uber spojí svoje aktivity s aplikáciou pre zdieľanú dopravu Yandex Taxi, zlúčený podnik má okrem Ruska pôsobiť aj v ďalších štyroch postsovietskych republikách.

MOSKVA 13. júla (SITA, AP) – Alternatívna taxislužba Uber sa v Rusku spojí s miestnou spoločnosťou Yandex, ktorá v krajine prevádzkuje rovnomenný internetový vyhľadávač, ako aj vlastnú aplikáciu pre zdieľanú dopravu Yandex Taxi.

Spoločnosť, ktorá ovláda zhruba 65 % ruského trhu internetových vyhľadávačov, o tom informovala vo štvrtok.

Yandex má mať v zlúčenej firme 59 percent a Uber 37 percent

Podľa tlačového vyhlásenia Uber a Yandex Taxi vytvoria spoločný podnik, ktorý bude okrem Ruska pôsobiť aj v ďalších štyroch postsovietskych republikách Azerbajdžane, Arménsku, Bielorusku a Kazachstane.

Yandex má mať v zlúčenej firme podiel zhruba 59 % a Uber 37 %. Uber do podniku vloží 225 mil. USD a Yandex 100 mil. USD. Po zverejnení správy akcie firmy Yandex na moskovskej burze posilňovali o 15 %.

(1 EUR = 1,1449 USD)

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 13. júla 2017Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...