Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Konzorcium na čele s japonskou skupinou Softbank a americkou investičnou firmou Dragoneer plánuje obrovskú investíciu do alternatívnej taxislužby Uber. Foto: SITA/AP.
13. novembra 2017 16:52 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Uber môže získať miliardovú investíciu

Alternatívna taxislužba rokuje s konzorciom na čele s japonskou skupinou Softbank o investícii, finančné podrobnosti spoločnosť nezverejnila. Podľa medializovaných informácií by investícia mohla dosiahnuť až 10 mld. USD.

BRATISLAVA 13. novembra (SITA) – Konzorcium na čele s japonskou skupinou Softbank a americkou investičnou firmou Dragoneer plánuje obrovskú investíciu do alternatívnej taxislužby Uber. Spoločnosť Uber o tom informovala v pondelok. Finančné podrobnosti však nezverejnila, podľa medializovaných informácií by sa investícia mohla vyšplhať na 10 mld. USD. Spoločnosť Softbank správy o možnej investícii odmietla komentovať.

Uber chce dať peniaze do svojej expanzie a technológií

„S konzorciom pod vedením Softbank a Dragoneer sme dosiahli dohodu o možnej investícii,“ uviedol Uber vo vyhlásení. V prípade dokončenia transakcie chce Uber peniaze investovať do expanzie na domácom aj zahraničných trhoch a do rozvoja technológií. Podľa zdrojov portálu bbc.com by príprava investičnej dohody mohla trvať zhruba mesiac.

Uber sa dohodol s konzorciom pod vedením Softbank a Dragoneer o možnej investícii. Foto: SITA/AP.

Softbank získal robotickú firmu Boston Dynamics

Japonská spoločnosť Softbank patrí celosvetovo medzi najväčšie technologické firmy. Na domácom trhu v minulosti prevzala napríklad aktíva britskej telekomunikačnej firmy Vodafone alebo americkej Sprint. Vlani sa dohodla na prevzatí britského výrobcu polovodičov ARM Holdings, ktorý patrí medzi popredných inovátorov v oblasti „internetu vecí“. Tento rok v júni spoločnosť oznámila, že od skupiny Alphabet, ktorá je matkou internetovej firmy Google, kupuje robotickú firmu Boston Dynamics.

(1 EUR = 1,1654 USD)

http://www.bbc.com/news/business-41965130

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame