Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Uber môže získať miliardovú investíciu

Konzorcium na čele s japonskou skupinou Softbank a americkou investičnou firmou Dragoneer plánuje obrovskú investíciu do alternatívnej taxislužby Uber. Foto: SITA/AP.

Alternatívna taxislužba rokuje s konzorciom na čele s japonskou skupinou Softbank o investícii, finančné podrobnosti spoločnosť nezverejnila. Podľa medializovaných informácií by investícia mohla dosiahnuť až 10 mld. USD.

BRATISLAVA 13. novembra (SITA) – Konzorcium na čele s japonskou skupinou Softbank a americkou investičnou firmou Dragoneer plánuje obrovskú investíciu do alternatívnej taxislužby Uber. Spoločnosť Uber o tom informovala v pondelok. Finančné podrobnosti však nezverejnila, podľa medializovaných informácií by sa investícia mohla vyšplhať na 10 mld. USD. Spoločnosť Softbank správy o možnej investícii odmietla komentovať.

Uber chce dať peniaze do svojej expanzie a technológií

„S konzorciom pod vedením Softbank a Dragoneer sme dosiahli dohodu o možnej investícii,“ uviedol Uber vo vyhlásení. V prípade dokončenia transakcie chce Uber peniaze investovať do expanzie na domácom aj zahraničných trhoch a do rozvoja technológií. Podľa zdrojov portálu bbc.com by príprava investičnej dohody mohla trvať zhruba mesiac.

Uber sa dohodol s konzorciom pod vedením Softbank a Dragoneer o možnej investícii. Foto: SITA/AP.Foto: SITA/AP.

Softbank získal robotickú firmu Boston Dynamics

Japonská spoločnosť Softbank patrí celosvetovo medzi najväčšie technologické firmy. Na domácom trhu v minulosti prevzala napríklad aktíva britskej telekomunikačnej firmy Vodafone alebo americkej Sprint. Vlani sa dohodla na prevzatí britského výrobcu polovodičov ARM Holdings, ktorý patrí medzi popredných inovátorov v oblasti „internetu vecí“. Tento rok v júni spoločnosť oznámila, že od skupiny Alphabet, ktorá je matkou internetovej firmy Google, kupuje robotickú firmu Boston Dynamics.

(1 EUR = 1,1654 USD)

http://www.bbc.com/news/business-41965130

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 13. novembra 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...