Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Turistický vlak Záhoráčik, ktorý premáva zo Záhorskej Vsi do Plaveckého Podhradia, prepravil od začiatku prevádzky trinásťtisíc ľudí. Foto: BSK.
1. decembra 2017 15:56 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Turistický vlak zo Záhorskej Vsi do Plaveckého Podhradia prepravil od apríla takmer desaťtisíc ľudí

Podľa štatistických údajov najsilnejším mesiacom bol máj s takmer 2 700 cestujúcimi. 

BRATISLAVA 1. decembra (SITA) – Turistický vlak Záhoráčik, ktorý premáva zo Záhorskej Vsi do Plaveckého Podhradia, prepravil od apríla takmer desaťtisíc ľudí. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, podľa štatistických údajov najsilnejším mesiacom bol máj s takmer 2 700 cestujúcimi, v ostatných mesiacoch prepravil vlak 1 300 až 1 550 osôb. Z hľadiska využitia jednotlivých spojov dominoval prvý spoj zo Záhorskej Vsi do Plaveckého Podhradia, v ktorom sa prepravilo vyše 2 500 osôb.

Trasa môže byť predĺžená do Plaveckého Mikuláša

Tohtoročnú sezónu Záhoráčika ukončili mimoriadnou jazdou na prvý ročník Historických farmárskych a remeselných trhov pod hradom, ktoré sa uskutočnili v októbri na strelnici Štimberk v Plaveckom Podhradí. V tomto projekte chce kraj pokračovať aj v roku 2018.

V spolupráci so správcom trate – Železnicami Slovenskej republiky (ŽSR), a národným prepravcom Železničnou spoločnosťou Slovensko (ZSSK) môže byť trať predĺžená až do konečnej stanice v Plaveckom Mikuláši, v súčasnosti je tento úsek nezjazdný.

Trasu vlaku môžu predĺžiť do konečnej stanice v Plaveckom Mikuláši. Foto: BSK.

Záhoráčik premáva cez víkendy a sviatky

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so ZSSK obnovil prevádzku na železničnej trati do Plaveckého Podhradia 29. apríla. Záhoráčik premáva v sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov trikrát za deň zo Záhorskej Vsi cez Zohor do Plaveckého Podhradia a späť, s prípojmi z hlavného mesta aj naspäť do Bratislavy. Posledný spoj zo Záhorskej Vsi odvezie cestujúcich priamo do Bratislavy.

Vo zdvojenej motorovej súprave je 88 miest na sedenie a cyklovozeň má kapacitu dvadsať bicyklov. Celková trasa vlaku umožňuje spojiť turistickú atraktívnosť rieky Moravy, medzinárodnej cyklocesty Eurovelo 13, ako aj kompy do rakúskeho Angernu so severnou časťou Malých Karpát a obcami pozdĺž trate.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame