Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.
21. novembra 2017 18:11 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Tunel Horelica uzatvoria, dôvodom je havarijná oprava

Tunel Horelica bude uzavretý dnes v noci od 22:00 do stredy 22. novembra maximálne do 2:00.

BRATISLAVA 21. november (SITA, NasaDoprava.sk) – Tunel Horelica obojsmerne uzatvoria, dôvodom je havarijná oprava. Ako agentúru SITA informoval žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík, uzavretý bude dnes v noci od 22:00 do stredy 22. novembra do maximálne 02:00.

Dopravu presmerujú v oboch smeroch

Doprava bude presmerovaná s odklonom dopravy v smere Čadca – Žilina pred tunelom z cesty I/11A na I/11B (tzv. malý obchvat Čadce) s pokračovaním po ceste I/11 až po mimoúrovňovú križovatku v Krásne nad Kysucou. V smere Žilina – Čadca sa doprava odkláňa z cesty I/11A na miestnu komunikáciu v Oščadnici, po ceste III/2013 na cestu I/11 a následne po ceste I/11B návrat na cestu I/11A.

Pre uzáveru tunela Horelica bude doprava odklonená v smere Čadca – Žilina a opačne. Foto: SITA/Jana Birošová.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky o trpezlivosť, ohľaduplnosť a dôsledné rešpektovanie prenosného dopravného značenia.

Tunel v dĺžke šesťsto metrov je v prevádzke trinásť rokov

Tunel Horelica na trase diaľnice D3 má dĺžku šesťsto metrov. Tunel začali stavbári raziť v apríli 1998 a prerazili v máji 2002. Do užívania bol odovzdaný v októbri 2004 v polovičnom profile spolu s obchvatom Čadce v dĺžke 6,4 kilometra a nahradil tak cestu I/11 cez Čadcu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame