Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Žilinský kraj si dal vyhotoviť Stratégiu udržateľného rozvoja dopravy a mobility. Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.
21. novembra 2017 18:11 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Tunel Horelica uzatvoria, dôvodom je havarijná oprava

Tunel Horelica bude uzavretý dnes v noci od 22:00 do stredy 22. novembra maximálne do 2:00.

BRATISLAVA 21. november (SITA, NasaDoprava.sk) – Tunel Horelica obojsmerne uzatvoria, dôvodom je havarijná oprava. Ako agentúru SITA informoval žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík, uzavretý bude dnes v noci od 22:00 do stredy 22. novembra do maximálne 02:00.

Dopravu presmerujú v oboch smeroch

Doprava bude presmerovaná s odklonom dopravy v smere Čadca – Žilina pred tunelom z cesty I/11A na I/11B (tzv. malý obchvat Čadce) s pokračovaním po ceste I/11 až po mimoúrovňovú križovatku v Krásne nad Kysucou. V smere Žilina – Čadca sa doprava odkláňa z cesty I/11A na miestnu komunikáciu v Oščadnici, po ceste III/2013 na cestu I/11 a následne po ceste I/11B návrat na cestu I/11A.

Pre uzáveru tunela Horelica bude doprava odklonená v smere Čadca – Žilina a opačne. Foto: SITA/Jana Birošová.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky o trpezlivosť, ohľaduplnosť a dôsledné rešpektovanie prenosného dopravného značenia.

Tunel v dĺžke šesťsto metrov je v prevádzke trinásť rokov

Tunel Horelica na trase diaľnice D3 má dĺžku šesťsto metrov. Tunel začali stavbári raziť v apríli 1998 a prerazili v máji 2002. Do užívania bol odovzdaný v októbri 2004 v polovičnom profile spolu s obchvatom Čadce v dĺžke 6,4 kilometra a nahradil tak cestu I/11 cez Čadcu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies