Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: SITA/Marián Peiger
19. septembra 2016 13:44 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Trenčín zrušil tender na úhradu parkovného cez sms správy

Predpokladaná cena za poskytovanie týchto služieb bola 402 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. Zrušenie verejného obstarávania mesto zdôvodnilo tým, že nie všetci záujemcovia sa včas dozvedeli o predĺžení lehoty na predkladanie ponúk a o zmene súťažných podkladov, vrátane podmienok účasti. Ak by súťaž pokračovala, bol by porušený princíp rovnakého zaobchádzania, nakoľko nie všetci záujemcovia mali rovnaké podmienky.

Mesto Trenčín zrušilo verejnú súťaž na zavedenie a prevádzkovanie platobného systému na úhradu parkovného prostredníctvom sms správ mobilného telefónu. Rozhodlo tak viac ako mesiac od vyhlásenia tendra. Predpokladaná cena za poskytovanie týchto služieb bola 402 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 482,4 tis. eur vrátane dane.

Zrušenie verejného obstarávania mesto zdôvodnilo tým, že nie všetci záujemcovia sa včas dozvedeli o predĺžení lehoty na predkladanie ponúk a o zmene súťažných podkladov, vrátane podmienok účasti.

Nie všetci záujemcovia mali rovnaké podmienky

Ak by súťaž pokračovala, bol by podľa mesta porušený princíp rovnakého zaobchádzania, nakoľko nie všetci záujemcovia mali rovnaké podmienky. Trenčín plánuje vyhlásiť nový tender na uvedenú zákazku.

Verejný obstarávateľ môže podľa zákona zrušiť verejné obstarávanie, ak sa zmenili okolnosti, za akých bolo vyhlásené. Alebo, ak sa v priebehu postupu verejného obstarávania vyskytli dôvody osobitného zreteľa, pre ktoré nemožno od verejného obstarávateľa požadovať, aby vo verejnom obstarávaní pokračoval. Táto situácia nastala a preto mesto využilo svoje právo a súťaž zrušilo.

Zákazka mala umožniť platbu za dočasné parkovanie

Trenčín vyhlásil spomínanú súťaž v auguste tohto roka. Predmetom zákazky malo byť poskytnutie služieb spočívajúcich v zabezpečení možnosti platby za dočasné parkovanie motorových vozidiel v zóne s plateným státím na území mesta prostredníctvom mobilného telefónu bez registrácie, a to systémom SMS s využitím všetkých mobilných operátorov na Slovensku.

Súčasťou služby malo byť zabezpečenie systému na overenie platnosti úhrady za parkovanie, vrátane odborného zaškolenia. Nevyhnutnosťou mala byť integrácia, resp. prepojenie systému platieb cez SMS so systémom MP Manager a univerzálnym platobným portálom.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies