Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Trenčiansky kraj chce zlepšiť cyklistickú infraštruktúru

SITA/Diana Černáková

Trenčiansky samosprávny kraj má vynaložiť na inžiniersku činnosť, vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a zabezpečenie majetkovoprávneho vysporiadania pozemkov s cieľom nadobudnutia právoplatného územného rozhodnutia pre sedem cyklistických úsekov 356,8 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. Projekt by mal byť spolufinancovaný s využitím peňazí Európskej únie. 

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) pripravil projekt na zlepšenie cyklistickej infraštruktúry na svojom území. Na inžiniersku činnosť, vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a zabezpečenie majetkovoprávneho vysporiadania pozemkov s cieľom nadobudnutia právoplatného územného rozhodnutia pre sedem cyklistických úsekov má vynaložiť 356,8 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (428,1 tis. eur vrátane dane). Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže, vyhlásenej koncom vlaňajška. Predpokladaná cena zákazky plánovanej na sedem mesiacov bola 492,2 tis. eur bez dane (590,7 tis. eur s daňou).

Projekt by mal byť spolufinancovaný s využitím peňazí Európskej únie. Trenčiansky kraj vybral dvoch dodávateľov uvedených služieb, pričom v siedmich častiach tendra predložilo ponuku sedem až deväť uchádzačov. Žilinská spoločnosť emPulse, s. r. o. poskytne služby za 250,4 tis. eur bez dane pre šesť cyklistických úsekov Horná Streda – Nové Mesto nad Váhom, Nové Mesto nad Váhom – Trenčín, Trenčín – Dubnica nad Váhom (priemyselný park), Nemšová – Dubnica nad Váhom – Ladce, Púchov – Nosická priehrada a Považská Bystrica – hranica Žilinského samosprávneho kraja. Spoločnosť IPOS, s. r. o. z Banskej Bystrice dodá služby za 106,4 tis. eur bez dane pre cyklistický úsek Ladce – Púchov.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 14. septembra 2016Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...