Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SITA/Diana Černáková
14. septembra 2016 14:21 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Trenčiansky kraj chce zlepšiť cyklistickú infraštruktúru

Trenčiansky samosprávny kraj má vynaložiť na inžiniersku činnosť, vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a zabezpečenie majetkovoprávneho vysporiadania pozemkov s cieľom nadobudnutia právoplatného územného rozhodnutia pre sedem cyklistických úsekov 356,8 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. Projekt by mal byť spolufinancovaný s využitím peňazí Európskej únie. 

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) pripravil projekt na zlepšenie cyklistickej infraštruktúry na svojom území. Na inžiniersku činnosť, vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a zabezpečenie majetkovoprávneho vysporiadania pozemkov s cieľom nadobudnutia právoplatného územného rozhodnutia pre sedem cyklistických úsekov má vynaložiť 356,8 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (428,1 tis. eur vrátane dane). Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže, vyhlásenej koncom vlaňajška. Predpokladaná cena zákazky plánovanej na sedem mesiacov bola 492,2 tis. eur bez dane (590,7 tis. eur s daňou).

Projekt by mal byť spolufinancovaný s využitím peňazí Európskej únie. Trenčiansky kraj vybral dvoch dodávateľov uvedených služieb, pričom v siedmich častiach tendra predložilo ponuku sedem až deväť uchádzačov. Žilinská spoločnosť emPulse, s. r. o. poskytne služby za 250,4 tis. eur bez dane pre šesť cyklistických úsekov Horná Streda – Nové Mesto nad Váhom, Nové Mesto nad Váhom – Trenčín, Trenčín – Dubnica nad Váhom (priemyselný park), Nemšová – Dubnica nad Váhom – Ladce, Púchov – Nosická priehrada a Považská Bystrica – hranica Žilinského samosprávneho kraja. Spoločnosť IPOS, s. r. o. z Banskej Bystrice dodá služby za 106,4 tis. eur bez dane pre cyklistický úsek Ladce – Púchov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame