Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prešovský, Košický, Trenčiansky a Trnavský samosprávny kraj chcú cez spoločné obstarávanie zmodernizovať cesty za vyše 56 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty. Ilustračné foto: pixabay.com.
30. septembra 2016 16:05 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Trenčianski cestári dali opraviť dvadsať úsekov ciest v kraji

Súvislé opravy ciest druhej a tretej triedy v Trenčianskom samosprávnom kraji uskutoční skupina stavebných spoločností Doprastav a Cesty Nitra. Práce sa zaviazali vykonať za 3,11 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty najneskôr do 31. októbra. 

Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja (SC TSK) si objednala súvislé opravy na dvadsiatich vybraných úsekoch ciest druhej a tretej triedy. So stavebnými spoločnosťami Doprastav, a. s., Bratislava (vedúci člen skupiny) a Cesty Nitra, a. s. uzatvorila zmluvu o dielo v hodnote 3,11 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (3,73 mil. eur vrátane dane).

Vyplýva to z výsledku verejného obstarávania zverejneného v apríli tohto roka. Zhotovitelia sa zaviazali uskutočniť práce najneskôr do 31. októbra 2016. Predpokladaná cena zákazky bola 3,17 mil. eur bez dane.

Zo šiestich uchádzačov boli dvaja vylúčení

Ponuku na základe výzvy predložilo šesť uchádzačov, dvaja z nich boli vylúčení. „Uchádzač splnil všetky požiadavky verejného obstarávateľa stanovené v súťažných podkladoch a ponúkol za poskytnutie predmetu zákazky najnižšiu cenu,“ zdôvodnila správa ciest výber skupiny v zložení Doprastav a Cesty Nitra.

„Hlavným predmetom prác bude predovšetkým odstránenie porúch krytu vozovky pomocou betónovo-asfaltových zmesí, obnova vodorovného dopravného značenia a osadenie bezpečnostných zariadení. V neposlednom rade budú odstránené nedostatky na cestnom príslušenstve,“ oznámili cestári.

Okrem úspešného dodávateľa ponuku predložili aj Strabag, s. r. o., Bratislava, Cestné stavby Liptovský Mikuláš, spol. s r. o. a združenie firiem Metrostav, a. s., Praha a Metrostav Slovakia, a. s., Bratislava. Cestári v správe o zákazke ani v informácii o vyhodnotení ponúk nezverejnili výšku ponúk uvedených uchádzačov.

Skupina v zložení Alpine Slovakia, spol. s r. o., Bratislava a Asfalt CS, s. r. o., Žilina bola vylúčená, pretože nedoručila písomné vysvetlenie ponuky v určenej lehote. Dôvodom vylúčenia spoločnosti Eurovia SK, a. s., Košice bolo to, že nesplnila požiadavky na predmet zákazky a náležitosti ponuky vyplývajúce z výzvy na predkladanie ponúk a zo súťažných podkladov.

Trenčianski cestári spravujú v kraji 349 km ciest II. triedy a 1 139 km ciest III. triedy

Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja bola zriadená k 1. januáru 2004 ako rozpočtová organizácia na základe uznesenia krajského zastupiteľstva z 22. októbra 2003. Forma jej hospodárenia bola zmenená z rozpočtovej na príspevkovú organizáciu od 1. januára 2007.

Organizácia vykonáva správu a údržbu 349 kilometrov ciest II. triedy a 1 139 kilometrov ciest III. triedy a investičnú činnosť na cestách vo vlastníctve Trenčianskeho kraja, ako aj údržbu ciest vo vlastníctve štátu na území kraja na základe zmluvy so Slovenskou správou ciest.

Má tri vnútorné organizačné jednotky s dvanástimi strediskami údržby – Trenčín (strediská údržby Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Myjava), Považská Bystrica (Považská Bystrica, Ilava) a Prievidza (Prievidza, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Nitrianske Rudno, Nitrianske Pravno, Nováky a Jalovec).

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...