Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Autobusy spoločnosti SAD Trenčín. Foto: SITA/TomṚ Somr.
11. novembra 2016 15:39 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

V trenčianskej prímestskej doprave pribudli nové autobusy

SAD Trenčín v uplynulých rokoch vymenila takmer celý vozový park.

V trenčianskej prímestskej doprave pribudlo 30 nových autobusov. Modré autobusy nahradili najstaršie vozidlá a budú od piatka slúžiť v okresoch Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Myjava, Ilava, Púchov a Považská Bystrica.

Prevádzkovateľom prímestskej dopravy je SAD Trenčín, ktorá za posledné roky vymenila takmer celý vozový park. Ako pri predstavovaní nových autobusov v areáli SAD Trenčín uviedol väčšinový majiteľ spoločnosti George Trabelssie, priemerný vek takmer troch stoviek autobusov aktuálne klesol na 6,8 roka.

Spoločnosť vlani prepravila takmer 16 miliónov cestujúcich

Nové klimatizované autobusy sú vybavené elektronickou tabuľou a pokladňou, GPS, či vyhrievanými sedadlami pre vodičov. V najbližšej dobe pribudne wifi pripojenie. “Autobusy budú nasadené podľa najväčšieho kilometrického obehu vozidla s ohľadom na množstvo prepravovaných osôb,” doplnil Trabelssie.

Trenčianska SAD vlani prepravila 15,8 milióna cestujúcich. Straty v prímestskej doprave na základe zmluvy hradí Trenčiansky samosprávny kraj (TNSK). Okrem SAD Trenčín autobusovú dopravu v kraji prevádzkuje aj SAD Prievidza.

Trenčiansky kraj dáva na vykrytie prevádzky ročne 19 miliónov eur

Predseda TNSK Jaroslav Baška uviedol, že ročne na vykrytie prevádzky kraj vynakladá zhruba 19 miliónov eur. Odpisy za nové vozidlá sú súčasťou oprávnených nákladov dopravcu. “Verím, že pohodlnejšie a kvalitnejšie cestovanie autobusmi presvedčí obyvateľov o ich uprednostnení pred individuálnou dopravou,” povedal Baška.

Väčšinový majiteľom SAD Trenčín je Slovenská investičná a realitná spoločnosť, a.s. (SIRS). Pôvodne v rámci privatizácie podniku získala 49-percentný podiel. Od januára 2007 sa spoločnosť stala s 58,46-percentným podielom majoritným vlastníkom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies