Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Najväčšia česká letecká spoločnosť Travel Service, ktorá pôsobí aj na Slovensku, podpísala zmluvy na dodávky ďalších deviatich nových moderných lietadiel Boeing 737 MAX. Foto: travelservice.aero.
16. januára 2017 17:27 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Travel Service vlani prepravil vyše šesť miliónov ľudí

Počet cestujúcich prepravených leteckou spoločnosťou Travel Service v minulom roku vzrástol medziročne o 9,6 %. Pravidelné linky, ktoré aerolínie prevádzkujú pod obchodnou značkou SmartWings, s 1,9 milióna pasažiermi zaznamenali zvýšenie o 25 %. 

Česká letecká spoločnosť Travel Service, ktorá pôsobí aj na Slovensku, vlani prepravila celkovo takmer 6,3 milióna cestujúcich, čo je medziročne o 9,6 % viac. Pravidelné linky, ktoré aerolínie prevádzkujú pod obchodnou značkou SmartWings, s 1,9 milióna pasažiermi zaznamenali zvýšenie o 25 %. Ako spoločnosť v pondelok informovala, v minulom roku uskutočnila 46 577 letov pri náraste o 14 %.

„Teší nás, že preprava na pravidelných linkách SmartWings zaznamenáva ďalší výrazný nárast, čo je v súlade so stratégiou spoločnosti reflektujúcou súčasný trend spôsobu voľby dopravy. Na letoch z Českej republiky ponúkame osemdesiat percent sedačkovej kapacity na pravidelných linkách SmartWings a klienti si môžu vybrať až zo sto destinácií,“ povedal hlavný manažér značky SmartWings Radek Müller.

Na charterových letoch Travel Service prepravil 2,7 milióna ľudí

SmartWings má vlastné priame lety do 61 destinácií, v spolupráci s inými partnerskými leteckými spoločnosťami umožňuje letieť do 99 destinácií. Okrem pravidelných liniek pod značkou SmartWings prevádzkuje Travel Service aj charterové lety pre cestovné kancelárie z Českej republiky, Poľska, Maďarska, zo Slovenska a z Francúzska. Lety si u aerolínií pravidelne objednávajú tiež medzinárodné firmy, športové či humanitárne organizácie.

Travel Service prevádzkuje lety po celom svete. Na charterových letoch minulý rok letelo s Travel Service 2,7 milióna pasažierov. Ďalších takmer 1,7 milióna cestujúcich prepravil Travel Service na palubách svojich lietadiel pre iných dopravcov.

Flotilu Travel Service tvorí 37 lietadiel – 32 Boeingov 737 (737-900ER, 737-800, 737-700), jeden veľkokapacitný Airbus A330 pre diaľkové lety a štyri stroje Cessna model 680 Citation Sovereign pre privátne lety.

Prevádzku v letnej sezóne posilňuje Travel Service prenájmom ďalších lietadiel od iných leteckých spoločností. Travel Service má podpísané objednávky na tridsať nových moderných lietadiel Boeing 737 MAX, ktoré spoločnosť získa v rokoch 2018 až 2023 a stane sa prvou leteckou spoločnosťou v strednej a vo východnej Európe, ktorá bude prevádzkovať lietadlá tohto typu.

Travel Service je najväčšia česká letecká spoločnosť, vznikla v roku 1997. Okrem Českej republiky pôsobí na Slovensku, v Poľsku a Maďarsku, kde má svoje dcérske spoločnosti. Travel Service je druhým najväčším akcionárom Českých aerolínií s podielom 34 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame