Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Travel Service sa stane majoritným vlastníkom Českých aerolínií. Foto: Letisko Bratislava.
6. októbra 2017 16:53 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Travel Service sa stane majoritným vlastníkom Českých aerolínií

Česká letecká spoločnosť Travel Service sa dohodla so súčasnými akcionármi Českých aerolínií, spoločnosťami Korean Air Lines a PRISKO, na odkúpení ich podielov v ČSA. Travel Service sa po vyrovnaní transakcie stane majoritným akcionárom ČSA s podielom 97,74 %

BRATISLAVA 6. októbra (SITA) – Česká letecká spoločnosť Travel Service, a. s., v piatok oznámila, že sa dohodla so súčasnými akcionármi Českých aerolínií (ČSA), spoločnosťami Korean Air a PRISKO, na odkúpení ich podielov v ČSA.

Český štát reprezentovaný spoločnosťou PRISKO a.s., ale ešte môže od zmluvy odstúpiť v lehote piatich pracovných dní po získaní posledného súhlasu príslušného protimonopolného úradu v prípade, že sa tak rozhodne. Travel Service v súčasnosti vlastní v ČSA 34 % akcií a po vyrovnaní transakcie sa stane majoritným akcionárom ČSA s podielom 97,74 %.

Transakcie majú byť uzavreté do troch mesiacov po súhlase úradov

V prípade, že by štát od zmluvy odstúpil, Travel Service by vlastnil len 78,74 % akcií v ČSA. Tento krok je podľa aerolínií v súlade s naplňovaním dlhodobej stratégie stať sa silným európskym leteckým dopravcom fungujúcim na základe koncernu.

Majoritným akcionárom sa Travel Service stane po uskutočnení prevodu 44-percentného podielu akcií ČSA od spoločnosti Korean Air Lines Co., Ltd. a podielu 19,74 % od spoločnosti PRISKO, a. s.

Vysporiadanie predajných transakcií by sa malo uskutočniť v období zhruba troch mesiacov po udelení súhlasu príslušných úradov pre kontrolu hospodárskej súťaže v niekoľkých krajinách.

Reštrukturalizácia ČSA priniesla kladné hospodárenie a rast výkonov

„Spoločnosť Travel Service sa dlhodobo usilovala o vstup do Českých aerolínií a svoj záujem vyjadrila už v roku 2009 účasťou v privatizačnom procese. Cieľom získania majoritného podielu v ČSA je vybudovať silného leteckého dopravcu prevádzkujúceho flotilu 70 až 80 lietadiel,“ povedal predseda predstavenstva Travel Service Jiří Šimáně.

České aerolínie prechádzajú v posledných rokoch úspešnou reštrukturalizáciou, keď po rokoch strát a poklese prevádzkových výkonov nastal obrat a tretí rok v rade spoločnosť opäť vykáže kladné hodnoty hospodárenia a rast výkonov.

Travel Service lieta z dvanástich základní v siedmich krajinách

Travel Service je najväčšia česká letecká spoločnosť prevádzkujúca pravidelné linky pod značkou SmartWings, charterové lety a privátne lety kategórie business jet. Okrem Českej republiky pôsobí tiež na Slovensku, v Poľsku a Maďarsku, kde má svoje dcérske firmy. Lety prevádzkuje z dvanástich základní v siedmich krajinách.

Spoločnosť stabilne a pravidelne dosahuje kladné hospodárske výsledky. Od amerického výrobcu lietadel Boeing má Travel Service objednaných tridsať najmodernejších lietadiel Boeing 737 MAX, ktoré do flotily plánuje zaradiť v priebehu rokov 2018 až 2023. Travel Service pôsobí na trhu dvadsať rokov a za toto obdobie prepravil celkovo vyše 54 miliónov cestujúcich.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame