Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Česká letecká spoločnosť Travel Service, ktorá pôsobí aj na Slovensku, na pravidelných linkách a v charterovej preprave v minulom roku prepravila celkovo päť a pol milióna cestujúcich a ich počet medziročne vzrástol o 20,3 %. Foto: travelservice.aero.
22. decembra 2017 13:12 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Travel Service prenajal časť svojich lietadiel s posádkami

Počas zimnej sezóny 2017 – 2018 bude šestnásť lietadiel Boeing 737 – 800 z flotily Travel Service lietať na linkách v Severnej a Južnej Amerike.

BRATISLAVA 22. decembra (SITA) – Česká letecká spoločnosť Travel Service, ktorá pôsobí aj na Slovensku, uzatvorila na zimnú sezónu 2017 – 2018 tri nové kontrakty na prenájom svojich lietadiel s posádkami. Celkom šestnásť lietadiel Boeing 737 – 800 z flotily spoločnosti bude lietať počas zimy v Severnej a Južnej Amerike.

Travel Service informoval, že uzavrel novú zmluvu s americkou leteckou spoločnosťou SWIFT AIR na prenájom štyroch Boeingov s posádkami od 20. decembra 2017 do 10. apríla 2018. Lietadlá budú umiestnené na medzinárodných letiskách v Milwaukee, Chicagu a Lansingu v USA a budú nasadzované na linky z USA do Mexika, Dominkánskej republiky, na Kubu a do ďalších krajín v oblasti Karibiku.

Celkom šestnásť lietadiel Boeing 737 – 800 z flotily ravel Service bude lietať počas zimy v Severnej a Južnej Amerike. Foto: travelservice.aero.

Z Haiti lietajú na Floridu, Kubu, Curacao a do Chile

Ďalší nový kontrakt Travel Service podpísal s leteckou spoločnosťou Sunrise Airways z Haiti ešte v septembri na prenájom jedného Boeingu s posádkami od 5. októbra 2017 do 30. apríla 2018. Lietadlo je nasadzované na linky z haitského Port au Prince do Orlanda na Floride a na lety na Kubu, ostrov Curacao a do Chile.

Koncom novembra Travel Service umiestnil jeden Boeing do Surinamu v Južnej Amerike. Kontrakt so spoločnosťou Surinam Airways je uzatvorený do konca februára 2018. Lietadlo má základňu v Paramaribe a obsluhuje najmä linky do Miami v USA.

Do Kanady prenajímajú desať lietadiel

Najviac lietadiel posiela Travel Service do Kanady. Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch pokračuje na sezónu 2017/2018 v spolupráci s kanadskými leteckými spoločnosťami Sunwing a Air Transat a do Kanady mieri desať lietadel Boeing 737 – 800.

Ilustračné foto: travelservice.aero.

Piloti získavajú skúsenosti z lietania po celom svete

„Travel Service je v oblasti prenájmu lietadiel s posádkami dlhodobo úspešný. V zimných mesiacoch, keď je v Európe nižší záujem o lietanie, tak môžeme dosiahnuť maximálneho využitia našich lietadiel a naši piloti získavajú skúsenosti z lietania po celom svete,“ povedal generálny riaditeľ Travel Service Roman Vik.

„Aj vďaka ich profesionalite sa nám darí uzatvárať zmluvy so zahraničnými leteckými spoločnosťami na dlhodobom základe. Príkladom je spolupráca s kanadskými leteckými spoločnosťami,“ dodal.

Travel Service vznikol v roku 1997 a je najväčšou českou leteckou spoločnosťou. Prevádzkuje pravidelné linky pod značkou SmartWings, charterové lety a privátne lety kategórie business jet. Travel Service pôsobí okrem Českej republiky aj na Slovensku, v Poľsku a Maďarsku, kde má svoje dcérske firmy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame