Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SITA/Diana Černáková
4. augusta 2016 11:09 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Termín začiatku opravy cesty na Moste SNP v Bratislave nie je známy

Rekonštrukciu bratislavského Mosta SNP rozdelili na dve etapy. Jednou je revitalizácia priestorov pod mostom a priľahlých častí mosta, druhou je oprava cesty na moste.

Termín začiatku opravy cesty na Moste SNP v Bratislave zatiaľ nie je známy. „Momentálne sme v štádiu verejného obstarávania na zhotoviteľa prác,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová s tým, že termín začiatku prác závisí od skončenia verejného obstarávania.

„Cesta na Moste SNP má viac ako štyridsať rokov, dali sme si preto vypracovať odborný posudok na jej technický stav, ktorý obsahuje, okrem iného, aj odporúčania na nevyhnutné opravy aj s technologickým postupom,“ pokračuje Skokanová a pripomína, že o dopravných obmedzeniach a organizácii premávky počas opravy bude magistrát obyvateľov mesta informovať hneď, ako bude vedieť termín začiatku prác na ceste.

Rekonštrukciu Mosta SNP rozdelili na dve etapy. Jednou je revitalizácia priestorov pod mostom a priľahlých častí mosta, druhou je oprava cesty na moste. V rámci revitalizácie priestorov pod mostom na staromestskej strane mesto vymenilo povrchy chodníkov a v okolí betónového piliera uložili dlažbu. Pri zastávke mestskej hromadnej dopravy (MHD) v tomto priestore podľa Skokanovej ešte pribudnú lavičky.

Súčasťou týchto prác budú aj sanácie schodísk a cyklistickej rampy, ktoré sú súčasťou betónovej konštrukcie mosta. Hovorkyňa spomenula, že v rámci rekonštrukcie pod mostom vymenili stĺpy verejného osvetlenia i opravili asfalt na chodníkoch pre chodcov.

K revitalizácii Mosta SNP patrí aj nasvietenie, Most SNP v Bratislave bude farebnými svetlami informovať o tom, aké počasie predpovedajú meteorológovia na nasledujúci deň. Svietidlá umiestnia nielen na vyhliadkovej kupole mosta, ale aj v priestore pod mostom pri zastávkach MHD.

Skokanová poznamenala, že celkové finančné náklady na rekonštrukciu Mosta SNP budú vedieť až po skončení prác. Niektoré práce na revitalizácii priestoru pod mostom podľa nej organizoval súkromný partner na základe vlastných aktivít, verejné osvetlenie vymieňali v rámci bežnej údržby a čiastkovej rekonštrukcie verejného osvetlenia. Oprava chodníkov a nástupíšť bola z bežnej údržby cestných povrchov z mestského rozpočtu, opravu cesty uhradia z dotácie od vlády.

Most SNP, ktorý nazývajú aj Nový most, je bratislavský, oceľový, cestný, zavesený most cez Dunaj. Je to jediný most v Bratislave, ktorý nemá žiadny pilier v prúde rieky Dunaj, čím je to bratislavský most s najväčším hlavným rozpätím a tým vo všeobecnosti klasifikovaný ako najväčší v Bratislave. V roku 2001 ho vyhlásili za stavbu storočia na Slovensku v kategórii mostné stavby. Celková dĺžka mosta je 430,8 metra, šírka 21 metrov a výška 95 metrov. Most SNP otvorili v roku 1972.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies