Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: facebook.com.
31. mája 2018 14:35 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Taxify získal 175 miliónov USD od investorov na čele s automobilkou Daimler

Spoločnosť využije finančné prostriedky na ďalší rozvoj svojej technologickej dopravnej platformy a na rozšírenie do ďalších miest, prevažne na trhoch v Európe a Afrike.

BRATISLAVA – Spoločnosť Taxify, zabezpečujúca osobnú automobilovú prepravu cez mobilnú aplikáciu, získala 175 mil. USD od investorov na čele s nemeckou automobilkou Daimler. Finančné prostriedky využije na ďalší rozvoj svojej technologickej platformy a rozšírenie do ďalších miest, prevažne na domácich trhoch v Európe a Afrike. Ako firma vo štvrtok informovala, investičné kolo vedené globálnym automobilovým lídrom Daimler zvýšilo trhovú hodnotu Taxify na 1 mld. USD.

Daimler v rámci svojho portfólia disponuje množstvom európskych mobilných a technologických spoločností, pričom sa tiež stane členom správnej rady Taxify. Európsky fond rizikového kapitálu Korelya Capital a spoluzakladateľ spoločnosti TransferWise Taavet Hinrikus sa tiež pridali k viacerým existujúcim investorom vrátane Didi Chuxing.

Ilustračné foto: pixabay.com.

Počet jázd cez Taxify vzrástol vlani desaťkrát

Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Taxify Markus Villig povedal, že misiou spoločnosti je budovať budúcnosť mobility a ocenil podporu investorov ako sú Daimler a Didi. „Počet jázd cez Taxify vzrástol vlani desaťkrát, a to aj napriek faktu, že naše domáce trhy v Európe a Afrike sú jedny z najzložitejších trhov na svete. Dnes používa aplikáciu Taxify viac ako desať miliónov ľudí na celom svete,“ uviedol Villig. „Ale to je len začiatok, keďže sa čoraz viac ľudí vzdáva vlastníctva automobilov a rozhodujú sa pre jazdu, iba keď potrebujú,“ dodal šéf Taxify.

Doplnok k existujúcim službám mobility Daimleru

Vedúci oddelenia pre mobilitu v spoločnosti Daimler Financial Services Jörg Lamparter informoval, že služby mobility poskytujú pre takmer 22 miliónov zákazníkov na celom svete – počnúc od carsharingu (požičanie áut), multimodálnych platforiem až po zdieľanú jazdu. „Taxify je ideálnym doplnkom k existujúcemu a rozsiahlemu portfóliu služieb mobility. Vďaka svojmu rýchlemu rastu a rozsiahlemu geografickému pokrytiu je Taxify dokonalým riešením pre Daimler,“ poznamenal Lamparter.

Ilustračné foto: OZKT.

Zakladateľ Taxify si požičal peniaze od rodičov

Taxify založil v roku 2013 v Estónsku vtedy ešte 19-ročný Markus Villig. Spolupracoval pri tom so svojím bratom Martinom, peniaze na vybudovanie prvej verzie a získanie prvých šoférov si požičal od svojich rodičov. Taxify je v súčasnosti jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich spoločností na svete s viac ako 10 miliónmi cestujúcich a 500 tisíc vodičmi vo vyše 25 krajinách.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame