Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Najvhodnejšie riešenie trasy ciest prvej triedy I/51 a I/76 v Nitrianskom samosprávnom kraji navrhne štúdia realizovateľnosti. Ilustračné foto: pixabay.com.
8. decembra 2016 15:44 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Štúdiu pre cestu I/66 dodajú R-Project Invest a ESP Consult

Slovenská správa ciest má za vypracovanie štúdie realizovateľnosti pre cestu prvej triedy I/66 v úseku Slovenská Ľupča – Telgárt po hranicu Banskobystrického samosprávneho kraja zaplatiť 395,9 tis. eur vrátane dane z pridanej hodnoty. 

Štúdiu realizovateľnosti pre cestu prvej triedy I/66 v úseku Slovenská Ľupča – Telgárt po hranicu Banskobystrického samosprávneho kraja dodá skupina spoločností R-Project Invest, s. r. o., Bratislava (vedúci člen) a ESP Consult, s. r. o., Šamorín.

Slovenská správa ciest (SSC) má za vypracovanie štúdie v trvaní šesť mesiacov zaplatiť 329,9 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (395,9 tis. eur vrátane dane). Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej ešte v januári tohto roka. Predpokladaná cena za dodanie štúdie bola 440,6 tis. eur bez dane.

Štúdia navrhne najvhodnejšie riešenie trasy cesty

Štúdia má navrhnúť technicky, ekonomicky a environmentálne najvhodnejšie riešenie trasy cesty I/66, vyhodnotiť už navrhnuté trasy, prípadne ich doplniť a zhodnotiť. Ponuky v tendri predložili spolu traja uchádzači. Okrem úspešného spoločnosť Valbek, s. r. o., Bratislava navrhla cenu 485,7 tis. eur a skupina firiem Alfa 04, a. s., Bratislava a HBH Projekt, spol. s r. o., Brno 510,24 tis. eur vrátane dane.

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty I. triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach.

Investičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty I. triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies