Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Národná diaľničná spoločnosť vyhlásila verejnú súťaž na dokumentácie a autorský dozor pre stavbu rýchlostnej cesty R1 Banská Bystrica - Slovenská Ľupča. Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský.
12. decembra 2016 16:43 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Štúdiu pre cestu I/51 a časť cesty I/61 dodá Alfa 04

Slovenská správa ciest má za štúdiu realizovateľnosti pre cestu prvej triedy I/51 hranica ČR/SR – Holíč – Senica – Trnava a časť nadväzujúcej cesty I/61 po Hrnčiarovce nad Parnou zaplatiť takmer 390 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Štúdiu realizovateľnosti pre cestu prvej triedy I/51 hranica ČR/SR – Holíč – Senica – Trnava a časť nadväzujúcej cesty I/61 po Hrnčiarovce nad Parnou dodá bratislavská spoločnosť Alfa 04, a. s. Slovenská správa ciest (SSC) jej má za to zaplatiť takmer 390 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (468 tis. eur vrátane dane). Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže, vyhlásenej v apríli tohto roku.

Predpokladaná hodnota zákazky, plánovanej na šesť mesiacov, bola 411,6 tis. eur bez dane. Štúdia realizovateľnosti má navrhnúť technicky, ekonomicky a environmentálne najvhodnejšie riešenie trasy cesty I/51 a časti cesty I/61, ako aj vyhodnotiť už navrhnuté trasy, prípadne doplniť a zhodnotiť ich varianty. Ponuku v tendri predložila aj spoločnosť Dopravoprojekt, a. s., a to v objeme 396,8 tis. eur bez dane (476,2 tis. eur s daňou).

Cestári dajú vypracovať štúdiu aj pre obchvat Drietomy

Slovenská správa ciest chce dať vypracovať štúdiu realizovateľnosti aj pre navrhnutie a posúdenie variantných riešení obchvatu obce Drietoma v okrese Trenčín na ceste I/9. Za dodanie štúdie do šiestich mesiacov predpokladá zaplatiť predbežne 54,8 tis. eur bez dane (65,7 tis. eur s daňou). Obchvat Drietomy je plánovaný v dĺžke 6,5 kilometra. Lehota na predkladanie ponúk je 13. januára 2017.

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty I. triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach. Investičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty I. triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies