Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský.
12. decembra 2016 16:43 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Štúdiu pre cestu I/51 a časť cesty I/61 dodá Alfa 04

Slovenská správa ciest má za štúdiu realizovateľnosti pre cestu prvej triedy I/51 hranica ČR/SR – Holíč – Senica – Trnava a časť nadväzujúcej cesty I/61 po Hrnčiarovce nad Parnou zaplatiť takmer 390 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Štúdiu realizovateľnosti pre cestu prvej triedy I/51 hranica ČR/SR – Holíč – Senica – Trnava a časť nadväzujúcej cesty I/61 po Hrnčiarovce nad Parnou dodá bratislavská spoločnosť Alfa 04, a. s. Slovenská správa ciest (SSC) jej má za to zaplatiť takmer 390 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (468 tis. eur vrátane dane). Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže, vyhlásenej v apríli tohto roku.

Predpokladaná hodnota zákazky, plánovanej na šesť mesiacov, bola 411,6 tis. eur bez dane. Štúdia realizovateľnosti má navrhnúť technicky, ekonomicky a environmentálne najvhodnejšie riešenie trasy cesty I/51 a časti cesty I/61, ako aj vyhodnotiť už navrhnuté trasy, prípadne doplniť a zhodnotiť ich varianty. Ponuku v tendri predložila aj spoločnosť Dopravoprojekt, a. s., a to v objeme 396,8 tis. eur bez dane (476,2 tis. eur s daňou).

Cestári dajú vypracovať štúdiu aj pre obchvat Drietomy

Slovenská správa ciest chce dať vypracovať štúdiu realizovateľnosti aj pre navrhnutie a posúdenie variantných riešení obchvatu obce Drietoma v okrese Trenčín na ceste I/9. Za dodanie štúdie do šiestich mesiacov predpokladá zaplatiť predbežne 54,8 tis. eur bez dane (65,7 tis. eur s daňou). Obchvat Drietomy je plánovaný v dĺžke 6,5 kilometra. Lehota na predkladanie ponúk je 13. januára 2017.

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty I. triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach. Investičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty I. triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...