Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Strata konglomerátu A.P. Moller-Maersk sa medziročne prehĺbila

Dánska skupina A.P. Moller-Maersk, ktorá je najväčším prepravcom kontajnerov na svete, v druhom štvrťroku evidovala stratu v sume 264 mil. USD. Ilustračné foto: Pixabay.com.

Dánska prepravná a ropná skupina za október až december minulého roka vykázala stratu 2,7 mld. USD, v rovnakom kvartáli pred rokom bola v strate 2,5 mld. USD.

Dánska skupina A.P. Moller-Maersk, ktorá podniká v oblasti lodnej prepravy a ťažby ropy, v štvrtom kvartáli uplynulého roku evidovala prehĺbenie straty na 2,7 mld. USD zo sumy 2,5 mld. USD v rovnakom období predchádzajúceho roka. Tržby skupiny za október až december sa medziročne znížili na 8,9 mld. USD z úrovne 9,1 mld. USD.  Konglomerát uviedol, že celý rok 2016 bol „finančne náročným rokom.“

Za celý minulý rok skupina A.P. Moller-Maersk vykázala stratu vo výške 1,9 mld. USD. V roku 2015 pritom dosiahla zisk v objeme 925 mil. USD. V septembri skupina informovala, že rozdeľuje svoje podnikanie v kontajnerovej preprave a ťažbe ropy na dve samostatné spoločnosti. Ide o podstatnú reorganizáciu po rokoch poklesu cien ropy a cien nákladnej lodnej prepravy. Po zverejnení výsledkov za štvrtý kvartál sa hodnota akcií konglomerátu na kodaňskej burze znížila o 4,5 percenta na 11 110 dánskych korún (DKK) za kus.

(1 EUR = 1,0675  USD)
(1 EUR = 7,4353 DKK)

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 8. februára 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...