Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dánska prepravná a ropná skupina A.P. Moller-Maersk v záverečnom kvartáli minulého roka dosiahla zisk na úrovni 386 mil. USD. Ilustračné foto: pixabay.com.
8. februára 2017 15:11 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Strata konglomerátu A.P. Moller-Maersk sa medziročne prehĺbila

Dánska prepravná a ropná skupina za október až december minulého roka vykázala stratu 2,7 mld. USD, v rovnakom kvartáli pred rokom bola v strate 2,5 mld. USD.

Dánska skupina A.P. Moller-Maersk, ktorá podniká v oblasti lodnej prepravy a ťažby ropy, v štvrtom kvartáli uplynulého roku evidovala prehĺbenie straty na 2,7 mld. USD zo sumy 2,5 mld. USD v rovnakom období predchádzajúceho roka. Tržby skupiny za október až december sa medziročne znížili na 8,9 mld. USD z úrovne 9,1 mld. USD.  Konglomerát uviedol, že celý rok 2016 bol „finančne náročným rokom.“

Za celý minulý rok skupina A.P. Moller-Maersk vykázala stratu vo výške 1,9 mld. USD. V roku 2015 pritom dosiahla zisk v objeme 925 mil. USD. V septembri skupina informovala, že rozdeľuje svoje podnikanie v kontajnerovej preprave a ťažbe ropy na dve samostatné spoločnosti. Ide o podstatnú reorganizáciu po rokoch poklesu cien ropy a cien nákladnej lodnej prepravy. Po zverejnení výsledkov za štvrtý kvartál sa hodnota akcií konglomerátu na kodaňskej burze znížila o 4,5 percenta na 11 110 dánskych korún (DKK) za kus.

(1 EUR = 1,0675  USD)
(1 EUR = 7,4353 DKK)

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame