Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: NDS.
12. augusta 2018 17:55 Cestná doprava od Nasa DopravaNasaDoprava.sk

Stavebné práce na Triblavine na D1 spomalia vodičov do 24. augusta

Na diaľnici D1 v úseku Bratislava – Trnava na 17. až 19. kilometri budú v najbližších dňoch prebiehať stavebné práce z dôvodu výstavby križovatky Triblavina.

Stavebné práce na Triblavine na úseku diaľnice D1 Bratislava – Trnava spomalia vodičov. Obmedzenie platí od 11. augusta (sobota) od 12:00 do 24. augusta (piatok) do 12:00. „Doprava bude obmedzovaná priebežným znižovaním počtu jazdných pruhov a znížením najvyššej povolenej rýchlosti v obidvoch smeroch,“ informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) Michaela Michalová.

Po ukončení stavebných prác bude diaľnica prejazdná v troch zúžených jazdných pruhoch v každom smere až do 1. novembra 2018. V prípade zrážok alebo iného nepriaznivého počasia sa podľa diaľničiarov termín ukončenia prác môže predĺžiť.

Doprava na D1 bude obmedzená priebežným znižovaním počtu jazdných pruhov. Snímka: NDS.Snímka: NDS.

Čiastočná uzávera D2 na moste Lamač

Z dôvodu výmeny mostných záverov NDS čiastočne uzavrie diaľnicu D2 v úseku mosta Lamač nad miestnou komunikáciou Janka Alexyho. Most sa nachádza na D2 v kilometri 57,27 medzi križovatkami Patrónka a Lamač. Obmedzenie sa týka oddobia od 11. augusta od 9:00 do 22. septembra (sobota) do 12:00.

„Stavebné práce na moste sa budú realizovať v troch etapách súčasne v ľavom a v pravom jazdnom páse. Doprava bude vedená v prvej etape v pravom a ľavom jazdnom pruhu, v druhej etape v odstavnom a ľavom jazdnom pruhu a v tretej etape v odstavnom a pravom jazdnom pruhu,“ uviedla Michalová.

Hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Foto: ndsas.sk.

Uzavreté ľavé pruhy na D2 v križovatke Jarovce

V súvislosti s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v okolí Bratislavy budú podľa NDS čiastočne uzavreté ľavé jazdné pruhy v oboch smeroch na diaľnici D2 v mieste križovatky Jarovce. Dôvodom je výstavba prejazdov stredným deliacim pásom. Toto obmedzenie platí od 11. augusta do 23. septembra (nedeľa).

„Doprava bude vedená v oboch smeroch vo dvoch zúžených jazdných pruhoch. Oznámená doba dopravných obmedzení je orientačná, o prípadných zmenách budeme verejnosť informovať,“ priblížila Michalová.

Motoristi môžu získať viac informácií o obmedzeniach v súvislosti s výstavbou D4 a R7 na stránke koncesionára projektu Zero Bypass Limited (Obchvat nula) www.d4r7.com. Zhotoviteľom a hlavným dodávateľom koncesionára projektu je konzorcium D4R7 Construction s. r. o.

 

Návrh križovatky Jarovce (D4/D2). Vizualizácia: d4r7.com.

Obmedzenie aj na D1 Piešťany – Horná Streda

NDS zároveň oznámila, že vykoná údržbu vozovky diaľnice D1 na úseku Piešťany – Horná Streda v kilometroch 91,15 – 89. „Prefrézovaním a pokládkou emulzného mikrokoberca prejde vnútorný pruh ľavého jazdného pásu (smer Bratislava),“ uviedla Michalová s tým, že obmedzenie bude od 13. augusta (pondelok) od 10:00 do 19. augusta (nedeľa) do 15:00. „Doprava bude vedená vo voľnom pruhu toho istého jazdného pásu,“ dodala hovorkyňa NDS.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies