Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NDS - obmedzenie
Ilustračné foto: NDS.
12. augusta 2018 17:55 Cestná doprava od Nasa DopravaNasaDoprava.sk

Stavebné práce na Triblavine na D1 spomalia vodičov do 24. augusta

Na diaľnici D1 v úseku Bratislava – Trnava na 17. až 19. kilometri budú v najbližších dňoch prebiehať stavebné práce z dôvodu výstavby križovatky Triblavina.

Stavebné práce na Triblavine na úseku diaľnice D1 Bratislava – Trnava spomalia vodičov. Obmedzenie platí od 11. augusta (sobota) od 12:00 do 24. augusta (piatok) do 12:00. „Doprava bude obmedzovaná priebežným znižovaním počtu jazdných pruhov a znížením najvyššej povolenej rýchlosti v obidvoch smeroch,“ informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) Michaela Michalová.

Po ukončení stavebných prác bude diaľnica prejazdná v troch zúžených jazdných pruhoch v každom smere až do 1. novembra 2018. V prípade zrážok alebo iného nepriaznivého počasia sa podľa diaľničiarov termín ukončenia prác môže predĺžiť.

Doprava na D1 bude obmedzená priebežným znižovaním počtu jazdných pruhov. Snímka: NDS.Snímka: NDS.

Čiastočná uzávera D2 na moste Lamač

Z dôvodu výmeny mostných záverov NDS čiastočne uzavrie diaľnicu D2 v úseku mosta Lamač nad miestnou komunikáciou Janka Alexyho. Most sa nachádza na D2 v kilometri 57,27 medzi križovatkami Patrónka a Lamač. Obmedzenie sa týka oddobia od 11. augusta od 9:00 do 22. septembra (sobota) do 12:00.

„Stavebné práce na moste sa budú realizovať v troch etapách súčasne v ľavom a v pravom jazdnom páse. Doprava bude vedená v prvej etape v pravom a ľavom jazdnom pruhu, v druhej etape v odstavnom a ľavom jazdnom pruhu a v tretej etape v odstavnom a pravom jazdnom pruhu,“ uviedla Michalová.

Hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Foto: ndsas.sk.

Uzavreté ľavé pruhy na D2 v križovatke Jarovce

V súvislosti s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v okolí Bratislavy budú podľa NDS čiastočne uzavreté ľavé jazdné pruhy v oboch smeroch na diaľnici D2 v mieste križovatky Jarovce. Dôvodom je výstavba prejazdov stredným deliacim pásom. Toto obmedzenie platí od 11. augusta do 23. septembra (nedeľa).

„Doprava bude vedená v oboch smeroch vo dvoch zúžených jazdných pruhoch. Oznámená doba dopravných obmedzení je orientačná, o prípadných zmenách budeme verejnosť informovať,“ priblížila Michalová.

Motoristi môžu získať viac informácií o obmedzeniach v súvislosti s výstavbou D4 a R7 na stránke koncesionára projektu Zero Bypass Limited (Obchvat nula) www.d4r7.com. Zhotoviteľom a hlavným dodávateľom koncesionára projektu je konzorcium D4R7 Construction s. r. o.

Návrh križovatky Jarovce (D4/D2). Vizualizácia: d4r7.com.

Obmedzenie aj na D1 Piešťany – Horná Streda

NDS zároveň oznámila, že vykoná údržbu vozovky diaľnice D1 na úseku Piešťany – Horná Streda v kilometroch 91,15 – 89. „Prefrézovaním a pokládkou emulzného mikrokoberca prejde vnútorný pruh ľavého jazdného pásu (smer Bratislava),“ uviedla Michalová s tým, že obmedzenie bude od 13. augusta (pondelok) od 10:00 do 19. augusta (nedeľa) do 15:00. „Doprava bude vedená vo voľnom pruhu toho istého jazdného pásu,“ dodala hovorkyňa NDS.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame