Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Štátny osobný vlakový dopravca chce kúpiť naftu za 88 miliónov eur

Minulý týždeň zahynuli pod kolesami vlakov tri osoby. Ilustračné foto: Pixabay.com.

Železničná spoločnosť Slovensko vyhlásila verejnú súťaž na dodanie motorovej nafty do koľajových vozidiel na štyri roky. 

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) plánuje nakúpiť motorovú naftu do koľajových vozidiel na štyri roky predbežne za 88,32 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (105,98 mil. eur vrátane dane).

Ide o dodanie trakčnej motorovej nafty Diesel do čerpacích staníc, ktorú bude štátny osobný vlakový dopravca používať ako palivo na pohon dráhových vozidiel a na kúrenie v prívesných motorových vozňoch, a to prostredníctvom automobilových a železničných cisterien.

Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, uchádzači môžu predkladať ponuky do 20. apríla, dodávateľ by mal vzísť z následnej elektronickej aukcie. Ponuka musí platiť do 31. augusta tohto roka. Železničiari chcú na základe výsledku verejného obstarávania uzavrieť rámcovú dohodu s jediným uchádzačom.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. vznikla ako samostatný osobný dopravca začiatkom roku 2005. Je jedným z troch nástupníckych podnikov bývalých jednotných železníc, má základné imanie 212,44 mil. eur. Jej jediným akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 16. marca 2017Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...