Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: pixabay.com.
13. júla 2016 15:22 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Správna rada Železníc SR nie je stále obsadená

Vo výberovom konaní na obsadenie funkcií štyroch z piatich členov najvyššieho orgánu štátneho prevádzkovateľa železničnej infraštruktúry uspel jediný z dvanástich prihlásených uchádzačov. Požiadavkám na obsadenie funkcie člena správnej rady vyhovel Radovan Majerský. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja v súčasnosti cez nové výberové konanie hľadá ďalších troch členov správnej rady železníc. 

Správna rada Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) nie je stále obsadená. Vo výberovom konaní na obsadenie funkcií štyroch z piatich členov najvyššieho orgánu štátneho prevádzkovateľa železničnej infraštruktúry uspel jediný z dvanástich prihlásených uchádzačov.

„Požiadavkám na obsadenie funkcie člena správnej rady vyhovel a do funkcie člena bude ustanovený Radovan Majerský,“ informovalo ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.

Rezort v súčasnosti cez nové výberové konanie hľadá ďalších troch členov správnej rady železníc. Záujemcovia sa môžu prihlásiť a predložiť požadované doklady do 15. júla. Radovan Majerský je podpredsedom dozornej rady štátnej Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a. s. a členom predstavenstva Nemocnice svätého Michala, a. s. v Bratislave od augusta 2012.

Správna rada ŽSR má päť členov. Štyria sú odborníci z dopravy, financií, bankovníctva, hospodárstva a práva, jeden je volený zástupca zamestnancov železníc. Členov správnej rady vymenúva a odvoláva minister dopravy, z nich jedného na základe návrhu vychádzajúceho z volieb vykonaných kolektívom zamestnancov.

inister dopravy Roman Brecely (Sieť) ešte začiatkom mája odvolal generálneho riaditeľa ŽSR Dušana Šefčíka a na tento post vymenoval Tibora Šimoniho. Šefčík bol na čele železníc od začiatku roka 2015 a po odvolaní z tejto funkcie sa stal jedným zo štyroch námestníkov generálneho riaditeľa pre ekonomiku.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies