Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: pixabay.com.
22. decembra 2016 17:46 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Správa ciest plánuje hosting IT infraštruktúry za milión eur

Hosting technickej a systémovej infraštruktúry pre Slovenskú správu ciest na štyri roky môže stáť predbežne 975 tis. eur vrátane dane z pridanej hodnoty. 

Slovenská správa ciest (SSC) vyhlásila verejnú súťaž na hosting technickej a systémovej infraštruktúry počas štyroch rokov predbežne za 812,5 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (975 tis. eur vrátane dane). Táto služba bude zameraná na poskytnutie a prevádzku kompletnej hardvérovej infraštruktúry a systémového softvéru pre prevádzku dvoch aplikačných softvérových infraštruktúr – informačných systémov Modelu cestnej siete a Dopravnej spravodajskej služby.

Lehota na predkladanie ponúk je 25. januára 2017. Hodnotiacim kritériom je cena, vrátane dane, za mesiac poskytovania hostingových služieb (mesačný paušál). „Poskytovateľ hostingu pripraví kompletnú hostingovú infraštruktúru vrátane inštalácie súčasných obrazov virtuálnych serverov najneskôr do jedného mesiaca po nadobudnutí účinnosti zmluvy,“ oznámili cestári.

Dodávateľ bude poskytovať službu do vyčerpania sumy

Zároveň musí zabezpečiť bezvýpadkový prechod hostingových služieb od súčasného poskytovateľa týchto služieb s úplnou funkčnosťou najneskôr do dvoch mesiacov od nadobudnutia účinnosti zmluvy. Inak je povinný na vlastné náklady zabezpečiť prevádzku hostingových služieb u súčasného poskytovateľa. „Dodávateľ bude poskytovať službu v plnom rozsahu až do vyčerpania sumy 975 000 eur s DPH v zmysle súťažných podkladov,“ dodala SSC.

Správu aplikačných softvérových infraštruktúr pre Slovenskú správu ciest zabezpečujú spoločnosti ArcGEO lnformation Systems, spol. s r. o., Bratislava a Softec, spol. s r. o., Bratislava pre Informačný systém Modelu cestnej siete a Weldun, spol. s r.o., Piešťany pre Informačný systém Dopravnej spravodajskej služby.

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty prvej triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach. Investičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty prvej triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...