Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
AA
Pixabay.com
22. júla 2016 16:25 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Spoločnosti American Airlines sa v druhom kvartáli darilo

Letecká firma za apríl až jún vykázala  zisk pred zdanením v sume 1,5 mld. USD. Išlo druhý najvyšší kvartálny zisk pred zdanením v jej histórii.

Americká letecká spoločnosť American Airlines Group Inc. za druhý štvrťrok vykázala zisk pred zdanením v sume 1,5 mld. USD. V histórii firmy je to druhý najvyšší kvartálny zisk pred zdanením po zisku v sume 1,7 mld. USD, ktorý dosiahla v druhom kvartáli roka 2015.

Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré zverejnila v piatok svojej internetovej stránke. Čistý zisk firmy za apríl až jún tohto roka bol v sume 950 mil. USD, čiže klesol v porovnaní s čistým ziskom 1,7 mld. USD v rovnakom období vlaňajška.

Spoločnosť však uviedla, že výšku jej čistého zisku v tomto roku ovplyvnilo vytvorenie rezervy v sume 543 mil. USD na dane z príjmov, pričom vlani rezervy na dane netvorila. Upravený zriedený zisk firmy na akciu za apríl až jún tohto roka bol vo výške 2,81 USD, čiže sa medziročne zvýšil o 7 percent.

Letecký prepravca American Airlines zároveň informoval, že v druhom štvrťroku na spätné odkúpenie akcií a na vyplatenie dividend vynaložil 1,7 mld. USD.

Medzinárodná asociácia pre leteckú dopravu (IATA) minulý mesiac vylepšila svoju prognózu celkového zisku globálneho odvetvia leteckej dopravy v tomto roku.

Asociácia očakáva, že celkový zisk za rok 2016 bude v sume 39,4 mld. USD. Jej predikcia z decembra minulého roka rátala s celkovým tohtoročným ziskom v sume 36,3 mld. USD. Viac ako polovicu celkového zisku podľa asociácie vytvoria severoamerickí prepravcovia, a to 22,9 mld. USD.

(1 EUR = 1,1015 USD)

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies