Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Noví členovia orgánov spoločnosti Letisko Piešťany budú pracovať bez nároku na odmenu. Foto: airport-piestany.sk.
15. decembra 2017 16:02 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Spoločnosť Letisko Piešťany budú riadiť noví ľudia

Noví členovia orgánov letiskovej spoločnosti budú pracovať bez nároku na odmenu.

PIEŠŤANY 15. decembra (SITA) – Za novú predsedníčku predstavenstva spoločnosti Letisko Piešťany zvolili akcionári Annu Miernu, novým predsedom dozornej rady sa stal poslanec Trnavského samosprávneho kraja Rastislav Mráz. Obaja nominanti samosprávneho kraja budú pracovať bez nároku na odmenu. Po piatkovom mimoriadnom valnom zhromaždení o tom informoval trnavský župan Jozef Viskupič. Ide podľa neho o dočasné vedenie spoločnosti, ktorá má viac ako dvojmiliónový dlh.

Pripravia dlhodobý plán, vrátane oddlženia letiska

„Zaoberali sme sa nastavením takých mechanizmov, aby sme viac ako dvojmiliónovú dlhovú službu vedeli riešiť a pripravili taký dlhodobo udržateľný plán, v rámci ktorého bude Letisko Piešťany oddlžené, zamestnanci budú spokojní a zaplatení a letisková infraštruktúra nebude chátrať,“ povedal Viskupič. „O piešťanské letisko je záujem, nebude dlho trvať a pripravíme pôdu na rokovanie s investormi zoči-voči,“ dodal Viskupič s tým, že s akcionárskou štruktúrou sa hýbať nebude.

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.
Foto: SITA/Ivan Kopčáni.

Návrh na likvidáciu spoločnosti vyvolal nevôľu obyvateľov

Spoločnosť Letisko Piešťany má už dlhší čas existenčné problémy. Najväčší akcionár Trnavský samosprávny kraj navrhoval v závere minulého roka likvidáciu spoločnosti, čo by znamenalo zastavenie letiskovej prevádzky v kúpeľnom meste. Návrh vyvolal nevôľu medzi obyvateľmi Piešťan, ktorí podpisovali petíciu proti zániku letiska. Piešťanské letisko sa stalo aj jednou z podstatným tém predvolebnej kampane terajšieho predsedu kraja Jozefa Viskupiča,

Okrem Trnavského samosprávneho kraja (59,31 %) sú ďalšími akcionármi v spoločnosti Mesto Piešťany (20,04 %) a Ministerstvo dopravy a výstavby SR (20,65 %).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame