Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto:: gefco.net.
17. júla 2018 17:57 Logistika od Nasa DopravaSITA

Spoločnosť GEFCO Slovakia vlani zvýšila obrat o 7,5 % na 150 miliónov eur

Generálny riaditeľ GEFCO pre Českú republiku a Slovensko Aleksander Raczynski povedal, že dcérska spoločnosť na Slovensku svojimi výsledkami opäť potvrdila pozíciu jedného z najsilnejších logistických hráčov na domácom trhu.

BRATISLAVA – Logistická spoločnosť GEFCO Slovakia, s. r. o., člen skupiny GEFCO, v minulom roku dosiahla obrat 150 mil. eur, čo je medziročne viac o 7,5 %. Generálny riaditeľ GEFCO pre Českú republiku a Slovensko Aleksander Raczynski v tejto súvislosti povedal, že uvedený výsledok radí slovenskú dcéru medzi jednu z najlepších jednotiek v rámci celej skupiny.

„Spoločnosť GEFCO na Slovensku svojimi medziročnými výsledkami opäť potvrdzuje pozíciu jedného z najsilnejších logistických hráčov na (slovenskom) trhu,“ uviedol Raczynski.

Generálny riaditeľ GEFCO pre Českú republiku a Slovensko Aleksander Raczynski. Foto: GEFCO.

Pozemná preprava je stále najvýznamnejšia

Divízia cestnej pozemnej prepravy v rámci GEFCO Slovakia podľa firmy vlani zaznamenala medziročný nárast o vyše 8 %. „Stratégia GEFCO aj v roku 2017 reflektovala potreby a charakteristiku trhu. Napriek tomu, že sa neustále zvyšuje význam železničnej prepravy, cestná pozemná preprava ešte stále predstavuje najvýznamnejšiu oblasť spoločnosti GEFCO na Slovensku,“ priblížil Bogdan Ionita, Cluster Transport & Logistics manager GEFCO pre ČR a Slovensko.

Prepravy hotových vozidiel vzrástli o pätnásť percent

Rok 2017 bol v znamení budovania a zefektívňovania logistickej siete GEFCO Slovakia. Začiatkom vlaňajška začala prevádzka v novej trnavskej pobočke spoločnosti – sklad a multibrandová skladová plocha pre automobily na rozlohe osem hektárov poskytuje komplexné služby pre logistiku hotových vozidiel.

Počet prepráv hotových vozidiel v minulom roku vzrástol o 15 % oproti roku 2016. „Nové centrum v Trnave sa vďaka komplexnosti služieb, napojeniu na dodávateľské toky a tiež vďaka výhodnej geografickej polohe stalo dôležitým distribučným centrom pre celý stredoeurópsky región, čo výrazne dopomohlo k dosiahnutým výsledkom v roku 2017 v tejto oblasti,“ poznamenal manažér logistiky hotových vozidiel v GEFCO Slovakia Miloš Mrázek.

Cestná pozemná preprava vzrástla o osem percent. Foto: gefco.net.Foto: gefco.net.

Počet zamestnancov dosiahol deväťsto

Spoločnosť v rámci rozširovania svojich pobočiek vytvorila vlani aj desiatky nových pracovných miest. Počet zamestnancov podľa firmy neustále rastie a dosiahol deväťsto. „Napriek zložitej situácii na pracovnom trhu sa nám vďaka stabilite spoločnosti GEFCO, dobrým pracovným podmienkam a starostlivosti o zamestnancov darí naberať a udržať kvalitných ľudí,“ tvrdí personálny manažér GEFCO Slovakia Stanislav Žák. „V tomto trende chceme pokračovať, keďže plánujeme ďalší kontinuálny rast počtu zamestnancov,“ dodal.

Personálny manažér GEFCO Slovakia Stanislav Žák. Foto: gefco.net.

Spoločnosť je na Slovensku štrnásť rokov

Spoločnosť GEFCO Slovakia, s. r. o., so sídlom v Bratislave bola založená v auguste 2004. V SR má trinásť pobočiek a poskytuje logistické a prepravné služby spoločnostiam v priemysle, automobilovom priemysle, maloobchode, pri jednostopových vozidlách a v elektronike. Firma má základné imanie 530,14 tis. eur, jej vlastníkom je spoločnosť GEFCO vo francúzskom Courbevoie. Hlavným dôvodom vzniku spoločnosti na Slovensku bola potreba zabezpečiť vstupnú logistiku pre automobilku PSA v Trnave a druhým zabezpečenie distribúcie nových vozidiel do siete dílerov značiek Peugeot a Citroen.

Skupina GEFCO je európskym lídrom v automobilovej logistike a jedným z najväčších desiatich globálnych partnerov v riešeniach multimodálneho dodávateľského reťazca. Má zastúpenie v 47 krajinách, zahŕňa vyše tristo miest a 13 tisíc zamestnancov. Skupina dosiahla v roku 2017 obrat vo výške 4,4 mld. eur.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies