Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nové cestovné poriadky od nedele 10. decembra prinesú cestujúcim na Orave a Liptove rozšírenie spojov z Ružomberka do priemyselnej zóny v Dolnom Kubíne. Ilustračné foto: arrivaliorbus.sk.
8. decembra 2017 16:16 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Spoločnosť Arriva rozšíri ponuku spojov pre cestujúcich na Orave a Liptove

V rámci zostavovania nových cestovných poriadkov v prevádzkovej oblasti Ružomberok zrealizovali 37 zmien, devätnásť z nich z dôvodu lepšej nadväznosti s vlakmi, autobusmi alebo MHD.

RUŽOMBEROK 8. decembra (SITA) – Nové cestovné poriadky platné od nedele 10. decembra prinesú cestujúcim na Orave a Liptove rozšírenie ponuky spojov z Ružomberka do priemyselnej zóny v Dolnom Kubíne. Po novom budú jazdiť každý deň.

Arriva Liorbus podporuje prepojenie autobusovej a vlakovej verejnej dopravy. „V rámci zostavovania nových cestovných poriadkov sme napríklad iba v prevádzkovej oblasti Ružomberok zrealizovali 37 zmien, 19 z nich z dôvodu lepšej nadväznosti s vlakmi, autobusmi alebo MHD. Ďalších desať spojov sme posunuli pre potreby žiakov dochádzajúcich do škôl a cestujúcich za prácou,“ povedal Radoslav Salák, dopravný riaditeľ spoločnosti Arriva Liorbus, ktorá zabezpečuje autobusovú dopravu v oboch regiónoch.

Ilustračné foto: arrivaliorbus.sk.

Úprava spojov na linke Ružomberok – Dolný Kubín

Na základe žiadostí cestujúcich v Dolnom Kubíne upravili spoje na linke Ružomberok – Dolný Kubín. Po novom pôjde ranný spoj z priemyselnej zóny v Dolnom Kubíne do Ružomberka o šesť minút neskôr, s odchodom o 6:10. Autobus z Ružomberka do priemyselnej zóny v Dolnom Kubíne vyrazí denne o 13:00, a to nielen v pracovné dni, ako tomu bolo doposiaľ.

Každý deň bude jazdiť aj spiatočný spoj z priemyselnej zóny v Dolnom Kubíne do Ružomberka s odchodom o 14:15. Večerný autobus z Ružomberka pôjde o desať minút skôr, s odchodom o 21:00.

Zmena aj v spojení z Ružomberka do Dunajskej Lúžnej

Zmena sa dotkne aj spojenia na linke do Liptovskej Lúžnej s odchodom z Ružomberka o 14:50. Autobus bude po novom premávať vo všetky pracovné dni, nielen počas školského vyučovania. Naopak, spoj z Ružomberka do Liptovskej Lúžnej s odchodom o 15:20 nebude premávať počas letných prázdnin.

„Spoj do Liptovskej Lúžnej bude odchádzať z Ružomberka vo štvrtok a piatok o 20:40, počas ostatných pracovných dní o 20:20. Vďaka tejto zmene budú mať študenti a cestujúci za prácou lepšiu možnosť dochádzania domov,“ doplnil Salák.

Ilustračné foto: arrivaliorbus.sk.

Na linke Trstená – Zuberec bude možnosť prestúpiť v Podbieli

Na podnet policajného dopravného inšpektorátu v Dolnom Kubíne bola zrušená zastávka Námestovo servis. Spoj na trase Trstená – Zuberec s odchodom 15:08 z Trstenej bude po novom premávať celoročne len v úseku Trstená – Nižná a spojenie na rovnakej trase s odchodom 15:39 bude jazdiť na trase Trstená – Zuberec celoročne. Cestujúci na linke Trstená – Zuberec budú mať možnosť prestúpiť v Podbieli na prípoj z Dolného Kubína.

Spoje, ktoré premávajú počas letných prázdnin na trase Trstená – Zuberec – Liptovský Mikuláš a späť, budú v roku 2018 obsluhovať trasu Trstená – Vitanová – Oravice – Zuberec – Liptovský Mikuláš a späť, čím sa zabezpečí pripojenie Oravíc na rýchliky v Liptovskom Mikuláši. Dopravca zároveň zaistí prípoje v Zuberci smerom do Nižnej a Tvrdošína.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame