Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pohľad na odstavené trolejbusy na Palisádach. Silné snežženie v hlavnom meste od rána komplikovalo dopravu na cestách aj pohyb chodcov. Foto: SITA/Branislav Bibel.
7. februára 2018 15:32 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Sneženie od rána komplikovalo dopravu v Bratislave

Na hlavných ťahoch v meste sa pre sneh tvorili kolóny, doprava sa spomaľovala na Moste SNP, na Palisádach i na Štefánikovej ulici. Problém mala aj trolejbusová doprava na Kolibe. 

BRATISLAVA 7. februára (SITA) – Sneženie od dnešného rána komplikovalo dopravu v hlavnom meste Bratislave. Na hlavných ťahoch v meste sa pre sneh tvorili kolóny, doprava sa spomaľovala na Moste SNP, na Palisádach i na Štefánikovej ulici.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) informoval, že problémy s trolejbusovou dopravou boli na Palisádach, na Kramároch a v Lamači. „V ostatných častiach mesta linky MHD premávajú s meškaniami od 30 minút a viac, vodiči jazdia so zvýšenou obozretnosťou. Zamestnanci DPB sú v pohotovosti, v teréne čistia zastávky, trate a obratiská MHD,“ uviedol dopravný podnik.

Foto: SITA/Branislav Bibel.

Problém mali aj autobusy v kopcovitých terénoch

Sneh komplikoval dopravu aj na bratislavskej Kolibe. DPB v aktualizovanom stanovisku uviedol, že ich dispečing zaznamenával problémy s autobusovou dopravou v kopcovitých terénoch. Problém mala opäť trolejbusová doprava na Kolibe, ktorú už ráno raz obnovili.

Starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý pre agentúru SITA povedal, že pre predpoveď počasia boli pracovníci EKO podniku v pohotovosti od utorkového večera. „Ráno, približne o siedmej, vyrazili ľudia aj technika do terénu. Zimnú údržbu v týchto chvíľach v uliciach v správe Nového Mesta rieši deväť vozidiel a takmer päťdesiat pracovníkov EKO podniku,“ doplnil.

Foto: SITA/Branislav Bibel.

S celomestským posypom začali v skorých ranných hodinách

Hlavné mesto Bratislava pre agentúru SITA ráno uviedlo, že s celomestským likvidačným posypom začali v skorých ranných hodinách. „Aktuálne je v teréne 43 sypačov nad štyri tony, jedenásť sypačov pod štyri tony a 88 pracovníkov, ktorí zabezpečujú ručné dočisťovanie odhrnutých komunikácií, aby sme čo najviac zmiernili následky zimy pri prejazdnosti ciest v Bratislave,“ informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Hlavné mesto tvrdí, že v stredu vyslalo von všetky svoje technické aj ľudské kapacity. Bratislavské cesty sú v súčasnosti podľa mesta zjazdné, cestári však stále pluhujú a odhŕňajú sneh z ciest. „To však neznamená, že cestné komunikácie budú bez akýchkoľvek známok snehu,“ podotkla Onufer.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies