Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenská správa ciest pripravuje rekonštrukciu križovatky na ceste prvej triedy I/20 v Prešove na ulici Solivarská. Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský.
25. júna 2017 10:51 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Slovenská správa ciest zrekonštruuje križovatku v Prešove na ceste I/20

Na práce plánované na jeden rok cestári predpokladajú vynaložiť predbežne 2,37 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Existujúca priesečná svetelne riadená križovatka sa zrekonštruuje na okružnú.

BRATISLAVA 25. júna (SITA) – Slovenská správa ciest (SSC) pripravuje rekonštrukciu križovatky na ceste prvej triedy I/20 v Prešove na ulici Solivarská. Na práce plánované na jeden rok predpokladá vynaložiť predbežne 2,37 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (2,84 mil. eur vrátane dane).

Ako vyplýva z vyhlásenej výzvy na predkladanie ponúk, zámerom investície je zvýšenie výkonnosti križovatky a odstránenie preťaženej premávky dopravy v dopravných špičkách.

Rekonštrukcia križovatky bude spolufinancovaná z peňazí EÚ

„Jestvujúca priesečná svetelne riadená križovatka sa zrekonštruuje na okružnú,“ informovali cestári. Projekt bude spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020 v rámci prioritnej osi Cestná infraštruktúra.

Lehota na predkladanie ponúk trvá do 26. júla. Uchádzači musia napríklad preukázať, že za posledných päť rokov od vyhlásenia verejného obstarávania uskutočnili stavebné práce na výstavbe a rekonštrukcii diaľnic, rýchlostných ciest a ciest prvej triedy v celkovom objeme vyše 10 mil. eur bez DPH.

Z toho minimálne dve stavby musia mať hodnotu najmenej 2 milióny eur bez DPH jednotlivo.

Súčasťou prác bude úprava miestnych komunikácií a chodníkov

„Stavba pozostáva zo sedemnástich stavebných objektov, zahŕňa prípravu územia a zariadenie staveniska, rekultiváciu spevnených a dočasne zabratých plôch, vegetačné úpravy, okružnú križovatku, úpravu cesty III/0682 ul. Solivarská, rekonštrukciu a úpravu miestnych komunikácií,“ priblížila Slovenská správa ciest.

Súčasťou zákazky je aj dočasné dopravné značenie, úprava chodníkov, oplotenie, cestná kanalizácia na cestách I/68 a III/0682, rekonštrukcia trolejového vedenia, ako aj preložka napájacieho vedenia Dopravného podniku mesta Prešov, a.s., ochrana káblov nízkeho napätia, či osvetlenie okružnej križovatky.

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty prvej triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach.

Investičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty prvej triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...