Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenská správa ciest obnoví cestu I/66 Veľká Lomnica - Kežmarok. Na snímke Veľká Lomnica. Foto: velkalomnica.sk.
22. júna 2018 16:16 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Slovenská správa ciest obnoví úsek cesty Veľká Lomnica – Kežmarok

Predpokladaná cena rekonštrukcie cesty prvej triedy I/66 je 1,125 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty, stavebné práce sú plánované na osemdesiat dní.

BRATISLAVA – Slovenská správa ciest (SSC) obnoví cestu prvej triedy I/66 v úseku Veľká Lomnica – Kežmarok v okrese Kežmarok. Na stavebné práce plánované na osemdesiat dní predpokladá vynaložiť 1,125 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (1,35 mil. eur vrátane DPH). Na základe vyhlásenej výzvy na predkladanie ponúk práce budú vykonávané po úsekoch po polovici, bez vylúčenia cestnej premávky.

Potrebné referencie na práce za vyše 3 milióny eur

Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 19. júla, ponuky je potrebné poslať do regionálnej pobočky SSC Investičná výstavba a správa ciest Košice. Uchádzači musia preukázať, že za predchádzajúcich päť rokov od vyhlásenia verejného obstarávania uskutočnili stavebné práce pri výstavbe, rekonštrukcii a obnove krytov vozoviek na diaľniciach, rýchlostných cestách a cestách prvej triedy v celkovom objeme vyše 3 mil. eur bez DPH. Z toho aspoň jedna realizovaná zákazka musí mať hodnotu minimálne 800 tis. eur bez DPH.

Centrum Kežmarku. Foto: kezmarok.sk.

Úsek cesty má dĺžku takmer päť kilometrov

Uvedený úsek cesty sa nachádza na trase Poprad – Kežmarok na území obcí Veľká Lomnica a Huncovce a mesta Kežmarok. Ide o dvojpruhovú smerovo nerozdelenú komunikáciu s priemernou šírkou osem metrov, sú na nej dva mosty a sedem priepustov. Úsek v dĺžke 4,64 kilometra začína na konci stavebnej úpravy privádzača Poprad – Kežmarok v katastrálnom území Veľkej Lomnice, pokračuje prieťahom obcí Veľká Lomnica a Huncovce a končí za zvislou dopravnou značkou na začiatku zástavby v Kežmarku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame