Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: pixabay.com.
19. augusta 2016 14:48 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Slovenská správa ciest dala opraviť most v Medveďove

Opravu mosta v Medveďove na cestnom hraničnom priechode do Maďarska zabezpečí bratislavská spoločnosť Make Technology. Práce sa zaviazala uskutočniť za 145,2 tis. eur vrátane dane z pridanej hodnoty maximálne do polovice októbra. 

Slovenská správa ciest (SSC) dala opraviť most v Medveďove (okres Dunajská Streda) na cestnom hraničnom priechode do Maďarska. Za zhotoviteľa vybrala bratislavskú spoločnosť Make Technology, s. r. o., ktorá sa zaviazala vykonať práce za 121 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 145,2 tis. eur vrátane dane maximálne do polovice októbra tohto roka.

„Predmetom zákazky je oprava hraničného mosta v Medveďove v celkovej dĺžke 38 m, vrátane chodníkovej časti mosta na výtokovej strane mosta a spracovanie projektovej dokumentácie k realizácii prác,“ oznámili cestári.

Ako vyplýva z výsledku verejného obstarávania formou výzvy na predkladanie ponúk, vyhlásenej v januári tohto roka, ponuky predložilo osem uchádzačov. Predpokladaná cena zákazky, plánovanej pôvodne na tri mesiace, predstavovala 500 tis. eur bez dane (600 tis. eur s daňou). Ďalšie ponuky boli v rozsahu od 145,2 tis. eur (OAT, spol. s r. o., Bratislava) do 437,34 tis. eur vrátane dane z pridanej hodnoty (Stavby mostov Slovakia, a. s., Bratislava).

Poškodený mostný záver v Šali vymení Aqua – Vita

Cestári zároveň zazmluvnili výmenu poškodeného dilatačného zariadenia na moste v Šali v dĺžke 13,3 metra. Práce vykoná spoločnosť Aqua – Vita, spol. s r. o. z Bratislavy za 88,27 tis. eur bez dane, resp. 105,92 tis. eur s daňou. Lehota na výmenu mostného záveru je do 25 dní od odovzdania staveniska. Predpokladaná cena bola 100 tis. eur bez dane (120 tis. eur s daňou).

Vo verejnom obstarávaní na základe výzvy, vyhlásenej vlani v decembri, predložili ponuku traja uchádzači. Spoločnosť Via Flex, s. r. o. zo Skalice navrhla cenu 92,75 tis. eur bez dane, resp. 111,3 tis. eur s daňou. Spoločnosť Rekma Trading, s. r. o. z Holíča bola vylúčená, pretože nepredložila príslušné doklady a zároveň odstúpila od ponuky.

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty I. triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach. Investičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty I. triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies