Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenská správa ciest pripravuje opravu úseku cesty prvej triedy I/77 v Podolínci. Predpokladá na to vynaložiť vyše 808 tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty. Foto: podolinec.eu.
21. júna 2018 11:56 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Slovenská správa ciest dá opraviť cestu v Podolínci

Predpokladá na to vynaložiť predbežne 808,3 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty, stavebné práce sú plánované na osemdesiat dní.

BRATISLAVA – Slovenská správa ciest (SSC) pripravuje opravu úseku cesty prvej triedy I/77 v Podolínci v okrese Stará Ľubovňa. Predpokladá na to vynaložiť predbežne 808,3 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (zhruba 970 tis. eur vrátane DPH), stavebné práce sú plánované na osemdesiat dní.

Ako vyplýva z vyhlásenej výzvy na predkladanie ponúk, práce budú vykonávané po častiach po polovici bez vylúčenia cestnej premávky. Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 19. júla.

Výmena asfaltového krytu, lokálne výspravky

Súčasťou opravy cesty v Podolínci bude napríklad odstránenie asfaltového krytu a podkladu frézovaním, rezanie asfaltového krytu v miestach križovatiek na začiatku a konci úseku v dĺžke 710 metrov, zaliatie zarezaných spojov v miestach napojenia jestvujúceho a nového asfaltového krytu pružnou asfaltovou zálievkou v rovnakej dĺžke, ako aj lokálne výspravky. Na dvoch mostoch budú opravené poškodené rímsy, vrátane výmeny pôvodného zábradlia.

Stavebné práce na ceste sú plánované na osemdesiat dní. Foto: podolinec.eu.

Čistenie cestne kanalizácie aj koryta pod mostmi a v okolí

Práce budú zamerané aj na dodávku, osadenie a výškovú úpravu samonivelizačných poklopov šácht, dodávku a výškovú úpravu uličných vpustov, vyčistenie rúr cestnej kanalizácie, ako aj na výmenu poškodených obrubníkov, terénne úpravy, odstránenie pňov, zemné práce. V rámci zákazky bude vyčistené koryto pod mostmi a v ich blízkosti a tiež dodané a osadené dopravné zrkadlo.

Referencie na práce za vyše dva milióny eur 

Uchádzači musia preukázať, že za predchádzajúcich päť rokov od vyhlásenia verejného obstarávania uskutočnili stavebné práce na diaľniciach, rýchlostných cestách a cestách prvej triedy s celkovým objemom vyše 2 mil. eur bez DPH. Z toho aspoň jedna realizovaná zákazka musí mať hodnotu minimálne 700 tis. eur bez DPH.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame